Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 995
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzelce: Europejski tydzień w Szkole Podstawowej w Strzelcach

Środa, 4 października 2017, 13:33
Autor: red
Strzelce: Europejski tydzień w Szkole Podstawowej w Strzelcach
Fot. UG Marcinowice
W Szkole Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach miało miejsce bardzo ciekawe przedsięwzięcie o zasięgu europejskim.

Uczniowie włączyli się w obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych ogłoszonego w 2001r. przez Radę Europy. Przez cały wrzesień 2017 roku w szkole realizowany był projekt edukacyjny „Warto uczyć się języków obcych”, którego finał miał miejsce właśnie w Dniu Języków Obcych. Odbyła się m.in. prezentacja materiałów wypracowanych przez wszystkie klasy na godzinie wychowawczej, połączona z wystawą stoisk językowych. Ponadto, zostały zainscenizowane skecze językowe pt. „ Warto uczyć się języków obcych” oraz występ muzyczny jednej z uczennic.

W kawiarence językowej można było napić się angielskiej herbatki i rozwiązać quizy dotyczące znajomości języków europejskich. Inicjatywa nauczycielki języka angielskiego została wsparta przez Naczelnika Wydziału Spraw Europejskich w Departamencie Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Edukacji Narodowej- krajowego koordynatora do spraw Europejskiego Dnia Języków, Panią Barbarę Skaczkowską, poprzez przekazanie szkole ulotek, informacji, plakatów, naklejek dotyczących wyżej wymienionego wydarzenia.

Ponadto, wydarzenie to, promujące strzelecką szkołę w Europie, zostało opisane i opublikowane na stronie edj.org.pl, dzięki czemu, nie tylko uczniowie i nauczyciele szkoły, ale każdy Europejczyk zainteresowany opisaną inicjatywą, będzie mógł przeczytać, jak obchodzony był Europejski Dzień Języków Obcych w szkole w Strzelcach i oddać swój głos właśnie na jej działania. Nad całością imprezy czuwała organizatorka - nauczycielka języka angielskiego Marta Kondzior. Jednak należy dodać, iż nieodzowna okazała się pomoc i zaangażowanie nauczycieli, dzieci i ich rodziców.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group