Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 966
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Fabryka dobra, czyli wolontariat w Gminie Świdnica

Niedziela, 26 marca 2017, 11:49
Autor: red
Gmina Świdnica: Fabryka dobra, czyli wolontariat w Gminie Świdnica
Fot. Gmina Świdnica
Na starcie było ich 56. Do mety dobiegło aż 52. Mowa o wolontariuszach uczestniczących w projekcie „Pojednani w sporcie”.

Za swoją pracę społeczną otrzymali gratulacje i podziękowania z rąk wójt gminy Teresy Mazurek oraz Leszka Noworóla prezesa DZ LZS.

We wrześniu 2016 roku ruszył projekt „Pojednani w sporcie”, którego twórcą był GOKSiR, a realizatorem GLKS Świdnica oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Burkatowa.

Jaki był cel?

Rozwój wolontariatu oraz zachęcenie młodzieży do współpracy na rzecz działania dla lokalnej społeczności.

Warto wspomnieć o fakcie, który mile zaskoczył wszystkich. Przewidywana liczba osób, która weźmie udział w projekcie miała stanowić 30 osób. Jednak tak się nie stało. Przybyło 56 chętnych z czego do samego końca zostały aż 52 osoby. Młodzież wykazała się wielkim zacięciem i nawet zła pogoda nie krzyżowała ich planów i studziła zapału do działania.
- Dziękuję wam za niesienie bezinteresownej pomocy. Za to, że chcecie, a nie musicie. Jest to budujące, kiedy widzimy młodego człowieka, który stawia sobie za cel pomoc drugiemu. To co robicie dzisiaj może wydawać się czymś skromnym i małym dla osób patrzących na to z boku, ale już teraz mogę śmiało powiedzieć, że jesteście lepszymi ludźmi, którzy widzą to czego zwykły przechodzień może nie dostrzec. Pracując razem, tworzyliście zgrany zespół i jak w fabryce produkowaliście „dobre” uczynki. Serdecznie Wam za to dzisiaj dziękuję - mówiła wójt Teresa Mazurek.

Przypominamy, że co roku 5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group