Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 984
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bielawa: Fantastycznie nakręcone słowa – II edycja festiwalu "eFHa" w Bielawie rusza już dziś

Piątek, 8 kwietnia 2011, 8:12
Aktualizacja: 8:15
Autor: MiM
Bielawa: Fantastycznie nakręcone słowa – II edycja festiwalu "eFHa" w Bielawie rusza już dziś
Na festiwal zaprasza Jarosław Elek Florczak.
Fot. Karolina Osińska
Warsztatami z montażu filmów rozpocznie się w piątek tegoroczna edycja Festiwalu Niezależnych Filmów Fantastycznych i Horrorów "eFHa" w Bielawie. W tym roku rozstrzygnięte zostaną dwa konkursy.

Oprócz konkursu głównego, w którym wyłoniony zostanie najlepszy film niezależny, organizatorzy festiwalu wspólnie z serwisem Stopklatka i wydawnictwem Fabryka Słów zorganizowali konkurs specjalny "Fantastycznie Nakręcone Słowa". Jest to konkurs na najlepszą etiudę filmową zrealizowaną na podstawie jednego z udostępnionych przez wydawnictwo Fabryka Słów opowiadań science fiction. Wśród autorów opowiadań są takie wielkie nazwiska polskiej fantastyki, jak Jacek Komuda, Rafał Dębski, czy Jarosław Grzędowicz.

"eFHa" to również sporo warsztatów i spotkań z ludźmi zawodowo związanymi z produkcją filmów. Uczestnicy festiwalu będą mogli dowiedzieć się sporo na temat komputerowych efektów specjalnych, a także wziąć udział z zajęciach praktycznych z charakteryzacji filmowej. W jury konkursu zasiądą m.in. Bartłomiej Świderski oraz Grzegorz Mostowicz-Gerszt.

Bielawa powoli staje się miejscem rozpoznawalnym dla fanów fantastyki z całej Polski. Z pewnością jest to zasługą rokrocznie organizowanego z wielkim rozmachem Tolk Folku - konwentu miłośników prozy J.R.R. Tolkiena, jednak festiwal filmowy "eFHa" również zdążył już zyskać rozgłos. Doskonałym pomysłem wydaje się organizacja konkursu "Fantastycznie Nakręcone Słowa", który promuje festiwal nie tylko wśród miłośników kina science fiction, ale także wśród fanów polskiej literatury fantastycznej.

Festiwal "eFHa" rozpocznie się dziś o godz. 17.00 w Miejskim Ośrodku Kultury i Sztuki w Bielawie, ul. Piastowska 19a. Filmy konkursowe prezentowane będą w sobotę od godz. 16.30 oraz w niedzielę od godz. 12.00. Uroczyste zakończenie drugiej odsłony Festiwalu Niezależnych Filmów Fantastycznych i Horrorów wraz z wręczeniem nagród dla najlepszych twórców odbędzie się w niedzielę o godz. 15.00.

Koszt wstępu dla widzów to 4zł za dwa dni festiwalu. Ze względu na charakter wydarzenia wpuszczani będą jedynie widzowie powyżej 15 roku życia.

Pełny program festiwalu znajduje się na jego stronie internetowej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group