Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1123
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Ferie na 5

Wtorek, 3 marca 2020, 11:28
Autor: red
Strzegom: Ferie na 5
Fot. UM Strzegom
„Ferie na 5” – pod takim hasłem w dniach 10.02–14.02. 2020 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Strzegomiu odbyła się półkolonia dla dzieci i młodzieży.

Wypoczynek zorganizowany został przez Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, w ramach zadania publicznego, wspieranego przez Gminę Strzegom.

Celem tego przedsięwzięcia była edukacja profilaktyczna, wypoczynek rekreacyjny, wycieczki oraz przede wszystkim dobra zabawa i sposób na nudę na pierwszy tydzień ferii zimowych , zarówno dla młodszych jak i starszych uczniów naszej szkoły.

Uczestnicy dowiedzieli się jakie substancje przyczyniają się do uzależnień oraz jak im zapobiegać. Mogli również brać udział w zajęciach gospodarstwa domowego, warsztatach kulinarnych, plastycznych oraz sportowych. Tworzyli ciekawe prace o tematyce uzależnień. Mogli zmierzyć się ze sobą w konkurencjach sportowych stworzyć upominki walentynkowe.

W Strzegomskim Centrum Kultury uczestnicy półkolonii wraz z opiekunami, brali udział w projekcji filmu pt. ”Doktor Dolittle 2”. Na Strzegomskiej pływalni Delfinek mogli się odprężyć i pozyskać siły na dalsze atrakcje. W Muzeum Regionalnym w Jaworze po obejrzeniu ekspozycji stałej, własnoręcznie wykonali przepyszne pierniki. Na pożegnanie tegorocznej półkolonii odbyło się wspólne wyjście na Strzegomskie lodowisko. Było dużo śmiechu, radości i dobrej zabawy. Wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z atrakcji.

Zorganizowanie półkolonii zimowej było możliwe dzięki środkom pochodzącym z Urzędu Gminy Strzegom.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group