Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 875
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lubachów: Ferie na folkowo

Czwartek, 20 lutego 2014, 14:38
Aktualizacja: 14:41
Autor: red.
Lubachów: Ferie na folkowo
Fot. użyczone
Od 4 dni miłośnicy śpiewu i muzyki rozwijają swoje talenty podczas trzecich już warsztatów wokalnych w Lubachowie, zorganizowanych pod patronatem wójta gminy Świdnica. Tym razem na muzycznym krążku dominować będzie muzyka folkowa.

Obecnie uczestnicy pracują nad emisją głosu, interpretacją piosenek i artykulacją po to, aby jak najpiękniej zabrzmiały dźwięki trzeciej gminnej płyty, którą roboczo pomysłodawcy przedsięwzięcia – Dariusz Jaros i Tadeusz Szarwaryn zatytułowali „Smaki przedwiośnia”. Do współpracy nad przygotowaniem materiału wokalnego organizator, czyli Gminny Zespół Oświaty zaprosił instruktorkę wokalu Annę Lutz, nauczycielki szkół gminnych -Joannę Jaros i Lidię Bakalarczyk. Nad zgrywaniem materiału dźwiękowego czuwa Leszek Matus przy współpracy Pawła Zająca.

- Utalentowani wokalnie uczniowie z gminnych szkół wypoczywają w czynny sposób, a efekt końcowy zapowiada się nader interesująco. Po płytach „Co nam w duszy gra” oraz „Świątecznych czas” tym razem Dariusz Jaros i Tadeusz Szarwaryn postanowili uczynić muzyczny krok w stronę muzyki folkowej, gdzie oprócz znanych powszechnie melodii tradycyjnych nie zabraknie nowych, autorskich utworów nawiązujących brzmieniem i rytmem do klimatu ludowego - mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

Jednak myli się ten, kto sądzi, że będzie na płycie nudno. Współczesne brzmienie aranżacji Dariusz Jarosa do słów opowiadających o cyklu życia w roku kalendarzowym na wsi polskiej zaskoczą zapewne niejednego słuchacza. - Pierwszymi recenzentami przygotowanego materiału warsztatowego są sami uczestnicy, którym bardzo przypadł do gustu zaproponowany pomysł i piosenki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zakwalifikowania się na tę edycję muzycznych ferii, a rodzicom uczniów dziękujemy za tak wspaniałą gromadkę dzieci pracowitych, uczynnych, potrafiących ze sobą współpracować i bawić się oraz realizować zamiłowanie do śpiewu – dodają z uznaniem pomysłodawcy przedsięwzięcia Tadeusz Szarwaryn i Dariusz Jaros.

Pierwsze, muzyczne zmagania odbyły się podczas ferii zimowych w 2013 r., a kolejne podczas letnich wakacji. W trakcie wszystkich warsztatów młodzi artyści korzystają z mobilnego studia nagrań, które gmina Świdnica pozyskała dzięki unijnym funduszom. - Cieszę się, że inwestycja w gminne studio nagrań się opłaciła i procentuje. Ufam, że kolejna płyta odniesie sukces, podobnie jak poprzednie – dodaje Teresa Mazurek, wójt gminy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group