Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 516
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Ferie na półmetku

Sobota, 18 lutego 2017, 14:25
Aktualizacja: 16:27
Autor: red
Gmina Świdnica: Ferie na półmetku
Fot. Gmina Świdnica
Aktywni–asertywni. Pod takim właśnie tytułem grupa 34 dzieci ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Pszennie spędziła tygodniowy pobyt w SSM w Lubachowie.

16 lutego z odwiedzinami do schroniska zawitała wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek. Pełni energii i uśmiechu uczestnicy prezentowali kilkudniowe osiągnięcia.
- Nawet nie sądziliśmy, że można tak atrakcyjnie i blisko domu spędzić ferie zimowe. Mieliśmy mnóstwo atrakcji: piesze wycieczki, gry i zabawy na świeżym powietrzu, zwiedzanie Zamku Grodno, zumbę, warsztaty ekologiczne, z asertywności, zdrowego żywienia. A co najważniejsze, to wszystko za darmo – podkreślali uczestnicy tegorocznej edycji zimowego wypoczynku w Lubachowie.

Swoje kilkudniowe osiągnięcia prezentowali przed zaproszonymi gośćmi, którym ani na chwilę nie było dane odpoczywać. Prezentacja porannej gimnastyki, warsztatów zdrowego żywienia z których powstała książeczka z przepisami, przyrodnicze łamigłówki - wszystkie te czynności wymagały zaangażowania nie tylko umysłu ale i poszczególnych partii ciała.
- To dopiero półmetek ferii zimowych, ale patrząc na prezentację zdjęć i to co już udało wam się zrealizować podczas tego kilkudniowego pobytu jestem przekonana, iż był to dobrze spożytkowany czas. Wierzę, że po zasłużonym wypoczynku wrócicie do szkół pełni nowych pomysłów, sił i entuzjazmu. Gratuluję Waszym opiekunom i na kolejne dni życzę beztroskich, a przede wszystkim bezpiecznych ferii – mówiła wójt Teresa Mazurek.

Podobnie jak w latach poprzednich, koszt pobytu w całości został sfinansowany ze środków Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Tylko w tym roku na ten cel zostało przeznaczonych blisko 8000 zł.

To jednak nie koniec spotkań w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. Już od poniedziałku ruszają kolejne wokalne warsztaty muzyczne, z wykorzystaniem gminnego studia nagrań.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group