Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 1009
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Ferie po półmetku

Wtorek, 18 lutego 2020, 17:53
Aktualizacja: Środa, 19 lutego 2020, 8:54
Autor: red
Świebodzice: Ferie po półmetku
Fot. UM Świebodzice
Najmłodsi świebodziczanie rozpoczęli drugi tydzień ferii. Początek zimowej przerwy w nauce, upłynął w mieście pod znakiem rywalizacji sportowej, zapewnionej przez świebodzicki OSiR.

W ramach zajęć młodzi zawodnicy mogli rywalizować w rozgrywkach piłki nożnej i ręcznej, zagrać w kręgle oraz tenisa stołowego. Nie zabrakło również mocnych wrażeń. Tych z pewnością dostarczyła wystawa „Fascynujący świat pająków i skorpionów” zorganizowana przez Miejski Dom Kultury. Śmiałkowie nie tylko mogli obejrzeć wiele ciekawych okazów, usłyszeć ciekawostki dotyczące życia pajęczaków w ich naturalnym środowisku, ale również wziąć wybrany okaz na ręce. Młodzi miłośnicy literatury mieli okazję spotkać się z Agnieszką Tyszką. Popularna autorka książek dla dzieci odwiedziła świebodzicką bibliotekę i opowiedziała o swoim życiu, marzeniach i przygodzie z pisaniem. Ofertę zajęć edukacyjno-rozrywkowych dla swoich podopiecznych przygotowały również: Szkoły Podstawowe nr 2 i nr 4 oraz Świetlica środowiskowa Tęczowa Gromada.

Ostatni tydzień ferii również obfituje w wiele ciekawych atrakcji. OSiR Świebodzice zaprasza na Turniej Tenisa Stołowego, Turniej Kręglarski oraz Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w łucznictwie pod honorowym patronatem burmistrza miasta. W Miejskim Domu Kultury odbędą się kolejne zajęcia z cyklu „Zimowe zajęcia w MDK – z ekologią i śpiewem za pan brat!”. Miejska Biblioteka Publiczna proponuje młodym świebodziczanom udział w hiphopowych warsztatach muzycznych oraz zaprasza na przedstawienie Teatru Blaszany Bębenek „Kot w butach”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group