Piątek, 19 kwietnia
Imieniny: Konrada, Leona
Czytających: 1923
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Ferie w pełni

Poniedziałek, 20 lutego 2023, 15:01
Autor: red
Gmina Żarów: Ferie w pełni
Fot. Mirosław Becher
Pierwszy tydzień ferii już za nami. Było tak ciekawie i aktywnie…, że nie wiadomo kiedy ten czas tak szybko minął. O atrakcje dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy zadbało tradycyjnie Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, które zaprosiło dzieci do udziału w zimowych warsztatach.

Wśród zaproponowanych przez organizatorów warsztatów były zajęcia kulinarne, plastyczne, sportowe, a zwieńczeniem całego tygodnia wspólnych zabaw był wielki bal karnawałowy.

- Tegoroczne ferie można uznać za bardzo udane. Jak zawsze było bardzo kolorowo i wesoło. Oprócz świetnej zabawy zapewniliśmy naszym uczestnikom mnóstwo manualnych zajęć, warsztaty kulinarne, podczas których robiliśmy ciasteczka i bawiliśmy się w małych kucharzy. Do dyspozycji dzieci była także nasza pracownia ceramiczna i tutaj powstawały prawdziwe cuda. Nie zabrakło sportu i rekreacji, zarówno na basenie, jak i naszej hali sportowej. Na zakończenie zimowych warsztatów odbył się bal karnawałowy, dzieci zaprezentowały się w kolorowych przebraniach, a wspólnie z nimi tworzyliśmy karnawałowe dekoracje z przedmiotów, którym nadaliśmy drugie życie. Jednym słowem, nie było czasu na nudę – mówiła Anna Suchodolska z Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Ferie z Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie to były nie tylko ciekawe zimowe warsztaty w mieście. Pracownicy GCKiS na czas ferii zimowych przygotowali także mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży na terenach wiejskich. Warsztaty w kolejnym tygodniu ferii odbywać się będą na świetlicach wiejskich w Przyłęgowie, Łażanach, Mrowinach, Mielęcinie i Imbramowicach. O naszych najmłodszych mieszkańcach podczas ferii zimowych nie zapomnieli również aktorzy Teatru Bezdomnego, którzy zorganizowali dla najmłodszych koncerty, recitale i spektakle oraz Żarowska Izba Historyczna. Tutaj, już w najbliższą środę, 22 lutego odbędzie się prelekcja połączona z prezentacją multimedialną i wystawą „Znaleziska archeologiczne i historyczne na Ziemi Żarowskiej".

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group