Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 963
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Ferie w Świebodzicach

Czwartek, 7 stycznia 2021, 7:43
Autor: red
Świebodzice: Ferie w Świebodzicach
Fot. organizatorzy
4 stycznia rozpoczęły się dwutygodniowe ferie zimowe. Czas odpoczynku od nauki i wytężonej pracy. Ze względu na obowiązujące obostrzenia przebiegają one w nowej formie. Zajęcia dla dzieci i warsztaty organizowane przez Miejski Dom Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną w Świebodzicach przeniosły się do przestrzeni wirtualnej.

Miejska Biblioteka Publiczna (MBP) serdecznie zaprasza do odwiedzania swojej strony internetowej https://mbpswiebodzice.naszabiblioteka.com/ . W każdy poniedziałek, środę i piątek zamieszczane będą ciekawe materiały dotyczące bezpiecznego spędzania wolnego czasu, również w świecie wirtualnym, rozmaite interaktywne gry i zabawy. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. A już teraz Miejska Biblioteka Publiczna zdradziła jeden z tematów. W świecie medialnym kłamstwa zostały zastąpione frazą „fake news”. Redaktorzy słownika Collins Dictionary zdefiniowali fake news jako fałszywą, często sensacyjną wiadomość, rozpowszechnianą jako obiektywny przekaz informacyjny. Nie brakuje portali i blogów, które celowo publikują fake newsy po to, aby na tym zarobić. Fake newsy są szczególnie niebezpieczne jako narzędzie manipulacji i walki politycznej. Ponadto coraz częściej pojawiają się cyfrowo sfałszowane nagrania, zwane deepfakami.

Na stronie internetowej MBP znajdziecie materiały, które pomogą Wam rozpoznać, czy wiadomość jest fake newsem, a nagranie deepfakiem. Poznacie mechanizmy odsiewania fake newsów przez media społecznościowe i wyszukiwarki. Przeczytacie, o sposobach walki z rozpowszechnianiem informacji, jakie podjęli m.in. Whatsapp, Facebook, Gogle czy Youtube. A na zakończenie, możecie pograć w gry internetowe, aby sprawdzić swoją wiedzę oraz wcielić się w osobę rozsiewającą plotki. Zapraszamy.

Z kolei w drugim tygodniu ferii, od 11 do 15 stycznia, Miejski Dom Kultury zaprasza wszystkie chętne dzieci do udziału w zajęciach online, na których każdy znajdzie coś dla siebie. Warsztaty będą prowadzić instruktorzy poszczególnych sekcji: m.in. jogi, zumby, hip-hopu, a także pracownicy MDK według planu poniżej. Zapraszamy na stronę internetową https://mdk.swiebodzice.pl/, a także na fanpage’a Miejskiego Domu Kultury.

W związku z obowiązującymi obostrzeniami OSiR Świebodzice Spółka z o.o. nie organizuje w tym roku ferii zimowych. Z obiektów sportowych tj. z Wodnego Centrum Rekreacji oraz z Hali OSiR korzystają tylko kluby sportowe uczestniczące we współzawodnictwie dzieci i młodzieży. Działalność dla osób indywidualnych jest wyłączona.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci placówki oświatowe nie organizują wypoczynku zimowego dla podopiecznych.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów ferie zimowe nie mogły zostać zorganizowane w świetlicy środowiskowej Tęczowa Gromada.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group