Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 923
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Ferie z "Dwójką"

Sobota, 25 lutego 2017, 7:37
Autor: red
Strzegom: Ferie z "Dwójką"
Fot. UM Strzegom
Trzydzieścioro uczniów klas I–III z Gimnazjum nr 2 miało okazję uczestniczyć w zimowisku zorganizowanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu.

Projekt był współfinansowany przez gminę Strzegom.

Program zajęć był niezwykle atrakcyjny, dlatego młodzież bardzo chętnie uczestniczyła w nich. Niewątpliwą atrakcją zimowiska były wycieczki. Już pierwszego dnia miał miejsce wyjazd do Term Cieplickich koło Jeleniej Góry. Jest to nowoczesny kompleks basenów i SPA, gdzie entuzjaści sportu, zabawy jak i wypoczynku znajdą coś dla siebie. Potem była Legnica, gdzie uczniowie mogli zagrać w profesjonalne kręgle. Na czterech wysokiej klasy torach, zorganizowany został turniej, który dostarczył wielu emocji i dobrej zabawy. Byliśmy też w Hydropolis we Wrocławiu, w jedynym w Polsce centrum wiedzy o wodzie. Odwiedziliśmy też Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu, gdzie z wielką przyjemnością obejrzeliśmy spektakl pt.: „Piotruś Pan”. W ostatnim dniu naszego zimowiska udaliśmy się do Parku Nauki i Techniki „Explora Park” w Wałbrzychu. Na uczniów czekało tam wiele gier i zadań logicznych opartych o zasady matematyczne.

W ramach realizacji programu profilaktyki i przeciwdziałania negatywnym zachowaniom młodzieży przeprowadzono warsztaty na temat szkodliwości palenia papierosów, zażywania narkotyków i dopalaczy, picia alkoholu oraz na temat zdrowego żywienia. Młodzież chętnie uczestniczyła w zajęciach sportowych oraz warsztatach plastycznych.

Taka forma wypoczynku pokazała uczniom, że można aktywnie spędzać wolny czas, a zimowy tydzień był dla nich okazją do wspólnych spotkań, zabaw, integracji, a także doskonałą lekcją, podczas której mogli lepiej poznać jakże piękne i niezwykłe zakątki Dolnego Śląska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group