Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 941
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Ferie zimowe muzycznie i na sportowo

Niedziela, 20 stycznia 2013, 14:47
Aktualizacja: 0:31
Autor: red.
Gmina Świdnica: Ferie zimowe muzycznie i na sportowo
Fot. użyczone
W trakcie zbliżających się ferii zimowych placówki oświatowe, świetlice środowiskowe oraz GOKSiR przygotowały szereg atrakcyjnych zajęć sportowych, tygodniowy pobyt w SSM w Lubachowie oraz nowość – warsztaty wokalne.

Już od poniedziałku, 28 stycznia w hali w Witoszowie Dolnym odbędą się turnieje, gry i zabawy sportowe, których uczestnikami będą zarówno uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz świetlic środowiskowych z terenu gminy Świdnica. Sportowe zmagania potrwają do 6 lutego w godz. 9.30-13.00. Odbywać się będą na halach w Witoszowie Dolnym, Pszennie oraz Lutomi Dolnej.

Po raz czwarty uczestnicy świetlic środowiskowych będą mieli okazję spędzić tygodniowy pobyt w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. Tym razem szansę na 7 dniowy wyjazd poza miejsce swojego zamieszkania otrzymała 20 osobowa grupa dzieci z Komorowa wraz z opiekunami. Organizatorzy wyjazdu zagwarantowali uczestnikom pełne wyżywienie, zakwaterowanie, a także wycieczki krajoznawcze. Koszty pobytu zostaną sfinansowane ze środków Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy.

Nowością w tym roku będą warsztaty wokalne realizowane w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie w dniach 28.01.2013r. – 01.02.2013r.

- Inspiracją do organizacji takiej formy zimowego wypoczynku jest wieloletnia praca z uczniami uzdolnionymi muzycznie w wieku od 10 do 16 lat na terenie gminy Świdnica. Projekt będzie nową formą wzbogacania kultury gminy przez aktywne uczestnictwo młodzieży zamieszkującej jej teren. Udział w warsztatach muzycznych pozwoli uczniowi uzdolnionemu muzycznie na rozwinięcie swoich zainteresowań do śpiewu, wspólnego muzykowania oraz kulturalnego spędzania czasu wolnego. Zajęcia dają też szansę zetknięcia się z twórczością autorską, stwarzają warunki samorealizacji przez swobodną interpretację i kreowanie osobowości młodego artysty – mówi Tadeusz Szarwaryn, pomysłodawca przedsięwzięcia.

Zajęcia dla 30. osobowej grupy poprowadzą: Tadeusz Szarwaryn, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kopernika w Pszennie - kompozytor, autor tekstów, Dariusz Jaros, nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej i Gimnazjum im. U. Europejskiej w Lutomi i Mateusz Gancarczyk – wokalista, student inżynierii dźwięku, laureat telewizyjnego programu „Szansa na sukces”.

Planowane jest również wydanie płyty z nagraniami autorskich piosenek Tadeusza Szarwaryna i Dariusza Jarosa w wykonaniu dzieci i młodzieży z terenu Gminy Świdnica, zarejestrowanych w trakcie odbywających się warsztatów przy wykorzystaniu Gminnego Studia Nagrań.

- Muzyka a wraz z nią piosenka, bezpośrednio rozwija wrażliwość estetyczną, umożliwia łatwiejsze poznawanie rzeczywistości, oparte na doznawaniu i przeżywaniu piękna. Wzbogaca naszą świadomość, zmysły, wyobraźnię i uczucia, uszlachetnia całą osobowość. Efekty Gminnego Studia Nagrań można było usłyszeć podczas tegorocznej inscenizacji teatralnej „Gloria, niechaj płynie pieśń”, która miała miejsce 22.12.2012 r. na świdnickim rynku. Mam nadzieję, że ta nowa oferta gminy Świdnica zyska grono sympatyków i na stałe wpisze się w kalendarz zimowego wypoczynku – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

(UG Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group