Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 744
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Ferie zimowe na sportowo w gminie Świdnica

Piątek, 3 lutego 2012, 12:35
Aktualizacja: 12:39
Autor: red
Gmina Świdnica: Ferie zimowe na sportowo w gminie Świdnica
Fot. użyczone
Niespełna tysiąc dzieci z gminy Świdnica skorzystało z tegorocznej oferty zimowego wypoczynku Gminy Świdnica. Wyjazdy do multikina, rozgrywki sportowe, zajęcia plastyczne to jedne z wielu atrakcji jakie czekały na uczestników ferii zimowych. Nowością była organizacja wypoczynku dla dzieci z 2 świetlic środowiskowych z Pankowa i Lutomi na terenie szkolnego schroniska młodzieżowego w Lubachowie.

Ferie w schronisku zorganizował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy, który był też organizatorem wakacyjnego pobyt dzieci ze świetlicy z Grodziszcza.
Uczestnicy zimowiska brali udział w zajęciach plastycznych i komputerowych, grach i zabawach integracyjnych, zarówno w schronisku jak i na świeżym powietrzu, a także wybrali się na spacer na zaporę wodą. Wieczorami dzieci miały organizowane seanse bajkowe a w ostatni wieczór dyskotekę. Mogli także być jednymi z pierwszych, którzy skorzystali z nowoczesnej pracowni ekologiczno-przyrodniczej jaka od kilku tygodni mieści się na terenie schroniska młodzieżowego.
Równie bogaty program zimowego wypoczynku zafundowali organizatorzy dzieciom i młodzieży korzystającej z hali sportowej w Witoszowie Dolnym i w 14 świetlicach środowiskowych. W czasie dwutygodniowej przerwy zimowej odbyło się 8 turniejów sportowo - rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży z gminy Świdnica. Zorganizowano m.in. turniej halowej piłki nożnej dla szkół podstawowych i gimnazjów, turniej piłki siatkowej oraz turniej gier i zabaw dla dzieci ze szkół podstawowych oraz świetlic środowiskowych.
W klasyfikacji końcowej turnieju świetlic środowiskowych najlepsze wyniki otrzymała:
1. miejsce - świetlica Witoszów Dolny
2 miejsce - świetlica Mokrzeszów
3. miejsce - świetlica Komorów
4. miejsce - świetlica Pogorzała

W roku ubiegłym oddaliśmy głos najmłodszym w zakresie pomysłów na bezpieczne i radosne spędzenie ferii zimowych. Był to doskonały pomysł bowiem nic tak nie przyciąga dzieci i młodzieży z Gminy Świdnica do aktywnego uczestnictwa w zimowym wypoczynku, jak realizacja własnych pomysłów. Z pewnością skorzystamy ze sprawdzonych pomysłów i będziemy szukać nowych, jeszcze bardziej atrakcyjnych rozwiązań przy organizacji letniego wypoczynku na terenie gminy Świdnica – mówi wójt gminy T. Mazurek.

Łącznie na tegoroczny wypoczynek zimowy przeznaczonych zostało 26 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group