Środa, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 769
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Festiwal Góry Literatury

Poniedziałek, 3 lipca 2023, 13:38
Aktualizacja: 14:39
Autor: red
Świdnica: Festiwal Góry Literatury
Fot. organizatorzy
Już trzeci rok z rzędu Miejska Biblioteka Publiczna im. C.K Norwida w Świdnicy aktywnie włącza się w organizację festiwalu Góry Literatury Olgi Tokarczuk.

Do naszego miasta 12 i 13 lipca przyjadą wybitni goście. Wśród nich znajdą się m. in. Katarzyna Bonda, Joanna Bator, Joanna Lamparska czy Wojciech Tochman. W trakcie wydarzenia odbędą się także specjalne pokazy filmów, w tym kręconego w Lubachowie „IO” Jerzego Skolimowskiego. W pierwszym dniu zobaczymy się z Katarzyną Bondą i Joanną Bator a dzień zakończy pokaz filmu Jerzego Skolimowskiego „Walkower”, który osobiście zapowie sam reżyser. W czwartek, 13 lipca rozpoczniemy spotkaniem z pisarzem i reporterem, Wojciechem Tochmanem a następnie z Joanną Lamparską. Drugi dzień zakończy także pokaz filmu w reżyserii Jerzego Skolimowskiego „IO”.

Przez dwa dni trwania festiwalu w Świdnicy mieszkańcy będą mieli do dyspozycji autobus Tour de Konstytucja, w którym będzie przybliżana doniosłość ustawy zasadniczej, będzie możliwość rozmowy o prawach i wolnościach obywatelskich, o powiązaniu praw i wolności zagwarantowanych w Konstytucji z Kartą Praw Podstawowych UE, gdzie będzie promowana aktywność fizyczna i zdrowy styl życia oraz upowszechnianie idei wolontariatu.

Ponadto w trakcie festiwalu do południa na skwerze z dzikami zaplanowana została edycja Małych Gór Literatury. Warsztaty dla dzieci na temat ekologii oraz praktycznego i interaktywnego podejścia do nauki, a także strefa chillout, gdzie ekologia, nauka i zabawa spotkają się w jednym miejscu poprzez interaktywne gry planszowe, quizy, zgadywanki i wiele innych.

Współorganizatorem świdnickiej edycji Festiwalu Góry Literatury 2023 została Firma Szkoleniowo Doradcza Anna Szywała, która w pełni identyfikuje się z wydarzeniem i bardzo chętnie włączyła się w jego organizację. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group