Czytających: 1712

Strzegom: Festiwal kucyków zakończony

Środa, 9 września 2015, 15:24
Aktualizacja: 15:26
Chociaż ostatniego dnia rozgrywek finałowych w Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski Kucy w skokach przez przeszkody pogoda nie rozpieszczała to atmosfera była niezwykle gorąca i emocjonująca.

Niedzielne finały w Morawie wyłoniły zwycięzców Mistrzostw Polski Młodzików grupa A2, Pucharu Polski Kucy grupa A1, C, D-bis i Dzieci II.
Tegorocznym Mistrzem Polski Młodzików grupy A1 została Aleksandra Osuch na kucu Sulima. Ta sama zawodniczka zwyciężyła w Pucharze Polski Kucy grupy A1, tym razem na kucu Alf.

W grupie A1 startowała zawodniczka LKS Stragona Klaudia Koba na kucu Mona Liza. Para ta ukończyła konkurs na miejscu 12.

Najlepszą parą w Pucharze Polski grupy C okazała się Karolina Łaszkiewicz i kuc Gala GB. W grupie D-bis na pierwszym miejscu ukończyła para Agata Włodarczyk i Falco. Również w tym konkursie LKS Stragona miała swoją reprezentantkę, Emilię Chmielowską na kucu Rahib. Para ta zajęła czwarte miejsce.

W grupie Dzieci II zwycięstwo odniosła Julia Regucka na koniu Antenat.

Finałowe przejazdy zostały również rozegrane w sobotnie popołudnie. Zwycięzcy zostali wyłonieni w Pucharze Polski Kucy grupy B i E oraz w Towarzyskim Pucharze Dzieci grupy X i grupy Y. W grupie B najlepsza okazała się Agnieszka Kiewrel i Hermes, w grupie E Alicja Komorowska i Orchidea. W Towarzyskim Pucharze Dzieci na kucach w grupie X do lat 12 zwycięstwo odniosła Julia Kruk na Kokainie, a w grupie Y do lat 14 Maja Szewczyk na Zuzi.