Niedziela, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 1278
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Siedlimowice: Festiwal Mąki

Sobota, 28 sierpnia 2021, 7:09
Autor: red
Siedlimowice: Festiwal Mąki
Fot. organizatorzy
Już w tę sobotę, 28 sierpnia zapraszamy do młyna w Siedlimowicach na piątą edycję Festiwalu Mąki. Na gości czekamy od godziny 14:00. Oczywiście jak co roku przygotowaliśmy kilka niespodzianek.

Tradycją już jest, że głównym punktem programu Festiwalu Mąki jest konkurs na najlepszy chleb domowego wypieku "Chlebowzięci". Na domowe chleby czekamy w dniu wydarzenia do godziny 15.00. Potem jury wybierze ten najsmaczniejszy. Piekarz otrzyma nagrodę specjalną i tytuł mistrza domowego wypieku chleba A.D. 2021.

Festiwal Mąki to będzie uczta dla ducha i ciała. O Wasze kubki smakowe zadbają: Jagodowe pole z Kalna jednym słowem przepychota, Eko Aronia, kto jadł, ten na długo zapamiętał te smaki. Nie zabraknie też serów wędzonych ze Świdnicy. Dyniowy zakątek to marka, której miłośnikom dobrego, a przede wszystkim zdrowego jedzenia, nie trzeba przedstawiać. Koło Gospodyń Wiejskich z Imbramowic ma za sobą kilka wygranych kulinarnych konkursów, więc pań z Imbramowic w Siedlimowicach nie mogło zabraknąć. All Canna - to zdrowe produkty z konopi. Prawdziwe podpłomyki, a tym samym powrót do przeszłości zaserwuje nam, nie kto inny tylko, pani Iwona Markiewicz, żona właściciela młyna. Bo kto jak nie pani Iwona zna się najlepiej na mące i to w dodatku tej siedlimowickiej. Tak, ciasto marchewkowe też będzie. Tak, mąkę na miejscu też będzie można kupić.

O doznania artystyczne zadbają Pracownia kreatywności, Teatr Bezdomny, na warsztaty koronki klockowej zaprasza pani Elżbieta Struzik. Ponadto od 15:00 do 18:00 zapraszamy na warsztaty ceramiczne, które poprowadzi pani Agata Marcinkowska z MANOceramics - Nowoczesny Design - Tradycyjna technika ręcznego wytwarzania

Wiemy, też jak ciekawi jesteście historii młyna w Siedlimowicach, dlatego w tym dniu Waszym przewodnikiem będzie Bogdan Mucha z Żarowskiej Izby Historycznej.

Pamiętajcie, my się deszczu nie boimy i w razie niepogody zapraszamy do wnętrza zabytkowego młyna. Chociaż w sumie, to słońce mamy zamówione

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group