Wtorek, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 575
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Festiwal piosenki „Rozdźwięki” – Świdnica 2010

Wiadomości: Świdnica
Sobota, 20 lutego 2010, 8:31
Aktualizacja: 8:34
Autor: ŚOK, opr. MaS
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Już tylko do poniedziałku można zgłaszać chęć wzięcia udziału w festiwalu. Eliminacje rozpoczną się 24 lutego o godzinie 13.00 w Świdnickim Ośrodku Kultury. Podczas przesłuchań rada artystyczna wybierze osoby zaproszone do udziału w warsztatach wokalnych oraz koncercie konkursowym.

Festiwal adresowany jest do młodych wokalistów zamieszkałych na terenie powiatów: świdnickiego, wałbrzyskiego, jeleniogórskiego, dzierżoniowskiego, jaworskiego i gminy Świerzawa. Jego główne cele to promowanie wybitnie uzdolnionej młodzieży, popularyzacja śpiewania piosenek i kierunkowanie właściwego rozwoju oraz prezentacja dorobku artystycznego solistów i zespołów wokalnych.

Główną częścią festiwalu są warsztaty wokalne oraz konkurs piosenki. Podczas warsztatów oraz koncertów wykonawcom towarzyszy orkiestra festiwalowa. W konkursie mogą uczestniczyć dzieci i młodzież w wieku od 7 do 21 lat, w czterech grupach wiekowych.

Uczestnikami konkursu mogą być soliści oraz zespoły wokalne (do 5 osób) z wyłączeniem laureatów nagród Grand Prix festiwali organizowanych przez Fundację „Młodzi Artyści”. Każdy wykonawca zobowiązany jest przygotować na eliminacje dwie piosenki: dowolną i obowiązkową, z pierwszej lub drugiej płyty Fundacji „Młodzi Artyści Śpiewają”, które można nabyć kupując cegiełkę na rzecz fundacji. Na płycie „Młodzi Artyści Śpiewają 2009” jest zamieszczony numer ewidencyjny, który należy podać na karcie zgłoszenia – jest to warunek uczestnictwa w festiwalu. Uczestnicy przygotowują piosenki z pełnym podkładem muzycznym lub przy akompaniamencie własnym (gitara, inst. klawiszowe).

W dniach 11 – 13 marca 2010 roku w sali teatralnej będą mieć miejsce warsztaty wokalne, próby oraz koncert konkursowy festiwalu – podczas niego solista lub zespół wokalny wyłoniony w trakcie eliminacji zaprezentuje jeden utwór.

Na laureatów czekają: Grand Prix Festiwalu – czek na 1.000 zł, nagroda prezydenta miasta Świdnica, nagrody rzeczowe oraz wyróżnienia. Laureat nagrody Grand Prix zostanie również zaproszony do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej FUMA-Zielona Góra 2010.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group