Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 992
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaroszów: Festyn świętojański w Jaroszowie

Niedziela, 8 lipca 2018, 7:35
Aktualizacja: 9:37
Autor: red
Jaroszów: Festyn świętojański w Jaroszowie
Fot. UM Strzegom
Stowarzyszenie "Razem dla Jaroszowa", Duszpasterstwo oraz Rada Parafialna w Jaroszowie, we współpracy ze Strzegomskim Centrum Kultury i wieloma wolontariuszami, zorganizowali na terenie Osiedla Spółdzielczego w Jaroszowie IV ŚWIĘTOJAŃSKI FESTYN PARAFIALNY z elementami profilaktyki uzależnień.

Uroczystego otwarcia festynu po godz. 15.00 dokonał ks. Marek Krysiak - proboszcz z Jaroszowa. Wśród licznie zaproszonych gości na festyn przybyli m. in.: Zbigniew Suchyta - burmistrz Strzegomia, Elżbieta Krzan - prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach, Sylwia Wawrzyńczyk - zastępca prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach, Tomasz Nitka - dyrektor techniczny Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach, Władysław Góra - przewodniczący Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach wraz z członkami rady i współmałżonkami, radni Rady Miejskiej w Strzegomiu: Krystyna Lewicka i Paweł Rudnicki, radni Rady Powiatu Świdnickiego: Beata Nejman i Kazimierz Chajduga oraz wielu gości i przyjaciół naszej parafii.

Letnia pogoda, która towarzyszyła nam przez cały dzień, nie zawiodła oczekiwań organizatorów i uczestników tej wyjątkowej plenerowej imprezy. Sześciogodzinny program festynu wypełniły liczne konkursy i konkurencje sportowo-rekreacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, promujące zdrowy styl życia wolny od jakichkolwiek uzależnień, występy wokalno-muzyczne zespołu wokalno-instrumentalnego "Jeruzalem", scholii "Emaus" oraz zespołu "EX-BOYS" z Jaroszowa, świadectwa dotyczące uzależnień (goście z Wałbrzycha), prezentacje, pojedynki, gry i zabawy rycerskie prowadzone przez Bractwo Rycerskie Joannitów Strzegomskich, pokazy Związku Strzeleckiego oddział Strzegom, a także prezentacja wozu bojowego przez druhów strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaroszowie.

Organizatorzy zadbali o liczne atrakcje dla uczestników imprezy, a szczególnie dla dzieci: dmuchane zamki, ślizgawki, zabawki, stoiska ze słodkościami, stoiska ze słodkimi wypiekami, wiktuałami przygotowanymi przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich "Morwa Biała" z Jaroszowa, Koła Gospodyń Wiejskich z Ruska, Koła Gospodyń Wiejskich z Mikoszowej, lody, popcorn, frytki, naleśniki, dania z grilla, sportowy tor przeszkód z atrakcyjnymi nagrodami oraz konkursy - na najpyszniejsze ciasto świętojańskie oraz najpiękniejszy wianek świętojański. Było również stoisko reklamujące kasę oszczędnościowo-kredytową, a także stoisko profilaktyczne z ulotkami dotyczącymi profilaktyki uzależnień (alkohol, narkomania i nikotyna).

Oprócz głównych organizatorów w organizację festynu włączyło się wielu sponsorów, ofiarodawców i ludzi dobrej woli. Pozyskane sprzęty AGD, rower, urządzenia elektroniczne, zabawki, słodycze i talony, można było wygrać w przygotowanej przez organizatorów loterii fantowej. Zainteresowanie kupnem losów było tak duże, że zostały one wyprzedane bardzo szybko.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group