Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 686
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Festyn u Mikołaja

Wtorek, 7 września 2021, 17:07
Autor: red
Świebodzice: Festyn u Mikołaja
Fot. UM Świebodzice
W niedzielę, 5 września, odbył się doroczny Festyn u Mikołaja.

Na Placu Kościelnym wokół parafii św. Mikołaja w Świebodzicach od godziny 10:00 rano, można było smacznie zjeść i odpocząć. Dla najmłodszych ustawiono kolorowy dmuchaniec, a obok serwowano słodkości.

Podczas wydarzenia można było skorzystać z pomocy członków Gminnego Biura Spisowego i dokonać samospisu w ramach NSP 2021. Natomiast Miejski Ośrodek Zdrowia prowadził mobilną akcję szczepień przeciw COVID-19.

Od godziny 14:00 na scenie rozpoczęły się występy artystyczne. Przed publicznością zaprezentowały się zespoły z miasta i okolicy, w tym nasz rodzimy Zespół Taneczny „Świebodziczanie” pod wodzą Prezesa PZERiI Aleksandra Jermakowa. Było wesoło, kolorowo i rodzinnie. Festyn odwiedzili Burmistrz Miasta Paweł Ozga i Sekretarz Miasta Sabina Cebula. Burmistrz przekazał na ręce Proboszcza Parafii Józefa Siemasza okolicznościowy kosz ze słodkimi upominkami.

Podczas zabawy można było spróbować domowej kuchni, zwiedzić kryptę Hochbergów, wygrać nagrody w ramach loterii fantowej, a cały dochód z festynu przeznaczony zostanie na renowację witraży w świątyni.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group