Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 548
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Festyny w Żelazowie i Granicznej

Niedziela, 21 lipca 2013, 11:27
Aktualizacja: 11:30
Autor: red.
Region: Festyny w Żelazowie i Granicznej
Fot. UM Strzegom
W ostatnim okresie w dwóch podstrzegomskich miejscowościach – Żelazowie i Granicznej odbyły się wakacyjne festyny integrujące lokalną społeczność. Zabawy i śmiechu było co niemiara.

W piękną, słoneczną sobotę 6 lipca na terenie hipodromu w Żelazowie zostały rozegrane dwa piłkarskie mecze. I nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że zmierzyły się ze sobą drużyny "żonatych" i "kawalerów" z Żelazowa oraz panie z Żółkiewki i Żelazowa. Mecz mężczyzn był chwilami naprawdę emocjonujący. Pierwszą bramkę strzelili "kawalerowie", jednakże ich radość nie trwała zbyt długo, ponieważ żonaci szybko się zrewanżowali i strzelili kolejne gole, wygrywając ostatecznie 3:1. Następnie na boisko wkroczyły panie z Żelazowa i Żółkiewki, które stoczyły "damski" mecz piłki nożnej, wywołując tym samym gromkie brawa wśród dopingujących im kibiców. Rozgrywki zakończyły się bezbramkowym remisem. Na koniec, sołtys Żelazowa - Sebastian Czerniawski wręczył graczom symboliczne upominki, a następnie zaprosił do wspólnej zabawy, udziału w licznych konkursach oraz tańców. Imprezę w Żelazowie można uznać za udaną, ponieważ dzięki niej mieszkańcy mieli możliwość czynnie się integrować.

Podczas Festynu Rodzinnego, który odbył się 13 lipca w Granicznej, zarówno mieszkańcy wsi, jak i przybyli goście, bawili się wyśmienicie! Nie mogło zabraknąć gier i zabaw integracyjnych, podczas których było dużo śmiechu. Wielką atrakcją dla dzieci okazały się liczne konkursy z nagrodami. Każdy przybyły miał możliwość skorzystania z bufetu, w którym pachniało ciastami i różnymi potrawami. Dla uczestników wystąpił zespół In Live z sekcji wokalnej SCK. Pod wieczór, wszyscy sympatycy tańca mieli okazję zademonstrować swoje możliwości podczas wspólnej zabawy z zespołem Fenix. Organizatorami festynu była Rada Sołecka oraz sołtys wsi Graniczna, przy współudziale Strzegomskiego Centrum Kultury.

W najbliższych dniach odbędą się kolejne imprezy - tym razem w Rusku i Goczałkowie Górnym. Serdecznie zapraszamy!

20.07.2013, godz. 16.00 - Rusko - "Letni festyn rodzinny". W programie: rozgrywki sportowo - rekreacyjne, konkursy z nagrodami, wspólne grillowanie, zabawa taneczna.

27.07.2013, godz. 15.00 - Goczałków Górny - "Turniej wsi: Goczałków Górny - Wieśnica". W programie: zabawy sportowo - rekreacyjne, konkursy sprawnościowe dla przedstawicieli obu wsi, niespodzianki dla dzieci, wspólne grillowanie, zabawa taneczna.

(Kornelia Wilczak Zespół ds. kontaktów z mediami)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group