Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1209
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Krzyżowa: Finał Festiwalu

Sobota, 29 sierpnia 2020, 7:33
Aktualizacja: 9:35
Autor: red
Krzyżowa: Finał Festiwalu
Fot. organizatorzy
Finał Festiwalu Krzyżowa–Music – Fundacja „Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego, 30.08.2020, godz. 18:00

Trwająca od 18 sierpnia szósta edycja Festiwalu Muzyki Kameralnej Krzyżowa-Music powoli dobiega końca. Przed nami jednak jeszcze weekend pełen muzycznych atrakcji, których zwieńczeniem będzie uroczysty Koncert Finałowy. Rozpocznie się on o godzinie 18.00 w niedzielę 30 sierpnia na dziedzińcu w Krzyżowej.

Koncert Finałowy będzie jednocześnie koncertem jubileuszowym, z okazji 25-lecia Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (AHK Polska) i podobnie jak Koncert Otwarcia, będzie miał formę wydarzenia Open Air wyłącznie dla osób z zaproszeniami. Jednak wszyscy melomani będą mogli zobaczyć go w transmisji online na żywo, będą mogli również, w ramach dostępności miejsc, uczestniczyć w Krzyżowej aż w czterech innych koncertach, które odbędą się w piątek (28.08) i sobotę (29.08) o godzinie 18.00 i 21.00. Udział w tych wydarzeniach jest bezpłatny, obowiązuje tylko wcześniejsza rezerwacja mailowa (pod adresem paulina.schmid@krzyzowa-music.eu).

Tegorocznej edycji Festiwalu Krzyżowa-Music przyświecał duch „Solidarności", której czterdziestolecie powstania obchodzimy w tym roku. Dokonaniom i znaczeniu tego ruchu dla współczesnej zjednoczonej Europy poświęcone były między innymi dyskusje dwóch Sympozjów, które odbyły się w ramach festiwalu. Nie bez znaczenia jest również fakt, że festiwal zakończy się w czterdziestą rocznicę podpisania porozumień sierpniowych. Ale tegoroczna edycja była też dedykowana pamięci Petera Serkina, amerykańskiego pianisty, który zmarł 1 lutego 2020 r. Jak zauważył Robert Martin, profesor Bard College w Berlinie, w artykule opublikowanym w książce festiwalowej: Gdybym marzył o stworzeniu festiwalu, który byłby trwałym i inspirującym memoriałem Petera Serkina stworzyłbym Krzyżowa-Music. Tyle, że ten festiwal już istnieje.
Ważnym osiągnięciem jest to, że ideę festiwalu, jako spotkania twórczych umysłów z całego świata, udało się kontynuować pomimo pandemii. Zorganizowano w sumie 12 koncertów, w których wzięło udział ok. 40 muzyków z różnych krajów, publiczności zapewniono ponad 20 godzin obcowania z muzyką klasyczną najwyższych lotów, w tym, po raz pierwszy w historii festiwalu, także w formie transmisji online na żywo. Po Koncercie Finałowym muzycy w mniejszej grupie udadzą się na tygodniowe turnee po Polsce i Niemczech.
Więcej informacji: https://pl.krzyzowa-music.eu/.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group