Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 930
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Finał I Powiatowego Konkursu Matematyczno–Przyrodniczego

Poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 7:43
Autor: red.
Świdnica: Finał I Powiatowego Konkursu Matematyczno–Przyrodniczego
Fot. użyczone
3 kwietnia odbył się finał I Powiatowego Konkursu Matematyczno–Przyrodniczego dla gimnazjalistów. Jest to kontynuacja wcześniejszego konkursu „Kreatywni w Kasprowiczu” w zmienionej formule. Do finału awansowało 21 uczniów spośród 117 startujących w konkursie.

Zawody finałowe nie były łatwe. Należało się wykazać wiedzą z 5 dziedzin: matematyki, fizyki, chemii, geografii i biologii. Zawody składały się z dwóch części: pisemnej i ustnej, w której wystąpiło dziesięciu gimnazjalistów z najlepszymi wynikami. Po podsumowaniu punktów z wszystkich etapów wyłoniono trójkę zwycięzców:

- I miejsce zajął uczeń Gimnazjum nr 2 w Świdnicy – Mateusz Basiak, który oprócz dyplomu otrzymał tablet i drobne upominki.

- II miejsce zajął uczeń Gimnazjum nr 1 w Świdnicy – Szymon Józwicki, jako nagrodę otrzymał słuchawki bezprzewodowe i drobne upominki.

- III miejsce zajęła uczennica Gimnazjum w Witoszowie Dolnym – Aleksandra Szlenkier, jako nagrodę otrzymała również słuchawki bezprzewodowe i drobne upominki.

Nagrody główne oraz upominki dla wszystkich uczestników konkursu ufundowała Rada Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym, a wręczali je starosta Powiatu Świdnickiego Zygmunt Worsa i dyrektor I LO Robert Kaśków w towarzystwie jury składającego się z nauczycieli I Liceum.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group