• Niedziela, 15 grudnia 2019
  • Godz. 5:42
  • Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny, Waleriana
  • Czytających: 906
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Finał konkursów „Debiut gospodarczy” i „Napisz o Świdnicy”

Wiadomości: Świdnica
Wtorek, 21 grudnia 2010, 16:47
Aktualizacja: 16:51
Autor: red.
Fot. użyczone
Nowe przedsięwzięcia, które mają zostać zrealizowane w ramach „Debiutu Gospodarczego”, to kawiarnia, restauracja rodzinna, studio fotograficzne i agencja medialna. Konkurs po raz VI rozstrzygnięto w Świdnicy, w poniedziałek 20 grudnia. Tego samego dnia przyznano również nagrody w konkursie „Napisz o Świdnicy”.

Do konkursu „Debiut Gospodarczy” przystąpiło z pomysłami na swój biznes w sumie 12 osób, do finału dotarło 8. Jurorzy konkursu zadecydowali o rozdysponowaniu w sumie 60 tys. zł w formie dofinansowania działalności nowej firmy.

Nagrody przypadły:
* Mateuszowi Bieniasowi, który chce otworzyć kawiarnię „Cafe Czekoladka” (20 tys. zł). Pan Mateusz od wielu lat interesuje się gotowaniem oraz poznawaniem kuchni różnych krajów i narodowości, a także poznawaniem różnych smaków kaw i herbat.
* Katarzynie Szymańskiej, która otworzy lokal gastronomiczny „La Grande Familia Steak House” (20 tys. zł). Marzeniem pani Katarzyny jest prowadzenie restauracji rodzinnej w stylu prowansalskim.
* Tomaszowi Majewskiemu, który stworzy agencję medialną „Natural Media” (10 tys. zł). Pan Tomasz będzie się specjalizował w reklamie ekologicznej.
*Kamilowi Gąszowskiemu, który będzie świadczył usługi fotograficzne (10 tys. zł). Pan Kamil chce połączyć swoją pasję z pracą. Nowa firma będzie oferowała profesjonalną fotografię z zakresu mody, fotografię reklamową dla firm.

Konkurs „Debiut Gospodarczy” władze Świdnicy ogłosiły po raz pierwszy w 2004 roku w ramach „Miejskiego Programu Aktywizacji Bezrobotnych”. Do tej pory rozstrzygnięto w sumie sześć edycji konkursu, do którego zgłosiło się z pomysłami 39 osób. Nagrodzono w sumie 14 osób, a łączna kwota nagród wyniosła blisko 190 tys. zł.

Do II edycji konkursu „Napisz o Świdnicy” na najlepszą pracę dyplomową, licencjacką, inżynierską lub magisterską, związaną z problematyką miasta zgłosiło się natomiast pięć osób.

Nagrodzeni:
I miejsce – Paulina Malicka, autorka pracy „Koncepcja architektoniczna rewaloryzacji terenu Fleszy Nowomłyńskiej w Świdnicy” nagroda pieniężna w wysokości 10 tys. zł (brutto),
II miejsce – Paweł Młynarz, autor pracy „Projekt Centrum Sportu i Rekreacji w Świdnicy” nagroda w wysokości 5 tys. zł.

Wyróżnieni:
* Krzysztof Pałkiewicz, autor pracy „Ścieżki biegowe dla miasta Świdnica” – 500 zł nagrody,
* Dawid Lubczyński, autor pracy „Świdnica jako ośrodek krajoznawczy – stan obecny i perspektywy rozwoju” – 500 zł nagrody,
*Joanna Adamek, autorka pracy „Promocja produktu turystycznego miasta Świdnicy” – 500 zł nagrody.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 21-12-2010 16:55
nagroda pieniężna w wysokości 10 tys. zł (brutto), troche mnie to boli, ze w taki glupi sposob marnowane sa moje pieniadze
~ 21-12-2010 20:04
Twoje pieniądze? To gimnazjaliści płacą w tym kraju podatki?
~ 21-12-2010 21:44
pajacyku który spadł z drzewa, czemu obrażasz innych ?
~kopacz 22-12-2010 1:27
Z tego co było napisane na stronie UM, Debiut Gospodarczy miał przyciągnąć młode osoby z ciekawymi, przebojowymi pomysłami na działalność gospodarczą, a pula nagród miała wynosić 80tys, zł pytanie 1. Czy świdnicka młodzież nie ma żadnych ciekawych pomysłów czy też UM taki pomysłów nie docenia? Z całym szacunkiem do laureatów, ale i restauracji i kawiarni, a fotografów to już w szczególności, mamy pod dostatkiem. Jedynym ciekawym pomysłem wydaje się reklama ekologiczna, chociaż jej nie popieram, bo reklam mam już po dziurki w nosie. pytanie 2. Dlaczego UM zmienia warunki konkursu w podczas gry? Przecież te środki powinny być zabezpieczone w budżecie miasta i nie mogą "wyparować" na inne cele. Jak zwykle gdy pieniądze mają iść do plebsu to władze miasta kombinują. pytanie 3. Jak radzą sobie laureaci poprzednich edycji DG? Pozdrawiam.
~wolf 25-12-2010 18:12
swoją drogą to zastanawiające było 80tys jest 60tys- czyli brakuje 20 tys?? :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group