Czytających: 1492

Puchar Polski: Finał Pucharu Polski bez świebodzickiej Victorii

Czwartek, 12 kwietnia 2012, 0:22
Aktualizacja: 0:26
Victoria Świebodzice przegrała 0:2 z MKS–em Szczawno Zdrój w półfinale Pucharu Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego. W finale przeciwnikiem zawodników z uzdrowiska będzie Lechia II Dzierżoniów, która pokonała na wyjeździe 1:0 Piasta Nowa Ruda.

W pierwszej części spotkania na murawie trwała wyrównana walka, gospodarze zakończyli jednak otwierającą odsłonę mocnym akcentem. W 42. minucie na listę strzelców wpisał się Starczukowski, do niedawna występujący w Polonii Świdnica. Zawodnik nie przebił się jednak do pierwszego składu III-ligowców i wrócił do MKS-u Szczawno Zdrój. Chwilę po wznowieniu gry, a dokładnie w 49. minucie przeciwnicy strzelili drugą bramkę autorstwa Słapka ostatecznie pokonując świebodziczan 2:0. W finale Pucharu Polski na szczeblu OZPN Wałbrzych piłkarze MKS-u zagrają z Lechią II Dzierżoniów, która wygrała 1:0 z Piastem Nowa Ruda. Mecz finałowy odbędzie się w środę 25 kwietnia w Dzierżoniowie.