Poniedziałek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 1056
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Finał w Żarowie

Wtorek, 31 stycznia 2023, 17:06
Autor: red
Gmina Żarów: Finał w Żarowie
Fot. UM Żarów
Ciężkie puszki z datkami, loterie fantowe i licytacje, występy artystyczne i mnóstwo innych atrakcji dla starszych i tych młodszych przygotowanych przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie i Sztab WOŚP Żarów. Masa pozytywnych wrażeń i niezapomniane chwile.

Tak Żarowianie bawili się podczas 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna zbiórka przeznaczona była na walkę z sepsą. Gramy dla wszystkich - małych i dużych! Tego dnia na ulicach Żarowa trudno było znaleźć osobę bez charakterystycznych serduszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Żarowski sztab pracował intensywnie. Wolontariuszy można było spotkać dosłownie wszędzie. W całej gminie na rzecz potrzebujących pracowało kilkudziesięciu wolontariuszy. Do ich puszek trafiło łącznie 54146,07 zł (to informacja jeszcze z wczoraj, więc zebrana kwota będzie zapewne wyższa).

Na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tradycyjnie jak każdego roku zagrali także seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żarowie. Pyszne ciasta i smakołyki upieczone przez panie szybko znikały ze stolików. Wśród wolontariuszy WOŚP nie zabrakło także strażaków z OSP funkcjonujących na terenie naszej gminy. Na scenie koncertowała Żarowska Orkiestra Dęta, dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie oraz sekcji tanecznych i akrobatycznych działających przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu, Krukowianie, zespół Toxide i Aorta.

„Raz, Dwa, Trzy… Razem wygrajmy z sepsą!”- pod takim hasłem odbył się Towarzyski Turniej Piłki Siatkowej Szkół Gminy Żarów w Zespole Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Żarowie. W sportowej rywalizacji na rzecz WOŚP zagrali uczniowie Zespół Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Żarowie, Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie, LKS POGOŃ LWÓW - Retro Liga Żarów, radni Rady Miejskiej: Norbert Gałązka, Mariusz Borowiec oraz Piotr Zadrożny. Wszystkim drużynom kibicował burmistrz Leszek Michalak. Dobra zabawa połączona została ze szczytnym celem wsparcia WOŚP w Żarowie.

W ramach licytacji, którą prowadzili radna Iwona Nieradka, Mateusz Michalak oraz Anna Suchodolska z GCKiS do wylicytowania były unikatowe przedmioty. 31. jubileuszowy finał WOŚP zobowiązywał…po raz kolejny mieszkańcy naszej gminy nie zawiedli i nie szczędzili datków podczas zorganizowanej, jak co roku, licytacji.

Składamy podziękowania za pomoc i zaangażowanie wolontariuszom, fundatorom gadżetów na licytację, uczestnikom, artystom, pracownikom gminnych instytucji, strażakom i wszystkim, którzy wspierali świąteczną akcję w Żarowie. Dziękujemy za udział i Waszą ofiarność.

Więcej zdjęć z 31 finału WOŚP w Żarowie: Facebook Gmina Żarów, Facebook Zespół Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Żarowie, Facebook LKS Pogoń Lwów - Retro Liga Żarów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group