Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1533
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Finał WOŚP w Dobromierzu

Środa, 31 stycznia 2024, 13:40
Autor: red
Dobromierz: Finał WOŚP w Dobromierzu
Fot. UG Dobromierz
W niedzielę 28 stycznia br. na placu przed budynkiem Szkoły Podstawowej w Dobromierzu oraz w hali sportowej odbył się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem: ,,Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”. Towarzyszyło mu motto ,,Tu wszystko gra OK”.

W tegorocznym finale na rzecz Orkiestry kwestowało kilkudziesięciu wolontariuszy. Wiele się działo, by zasilić zbiórkę na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Finał WOŚP rozpoczął się już o 8:30 halowym turniejem piłki nożnej roczników 2014 i młodszych.

W międzyczasie odbył się pokaz zumby, występ zespołu Fire Dance ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Gniewkowie, losowanie nagród głównych oraz licytacje. O godzinie 15:00 rozpoczął się halowy turniej piłki nożnej dorosłych, sołectw i jednostek organizacyjnych gminy Dobromierz. Między meczami wystąpiły dzieci wraz z rodzicami ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dobromierzu.

Od samego rana trwała loteria fantowa, działała strefa gastro z potrawami z grilla, pajdą chleba ze smalcem, hot-dogami, popcornem, tostami, ciastem oraz zimową herbatką i kawą.

O odpowiedni nastój w namiocie gastronomicznym zadbał zespół „Ekipa z miasta”.

Podczas imprezy nie zabrakło także atrakcji dla dzieci. Można był skorzystać z malowania twarzy, brokatowych tatuaży oraz wziąć udział w laboratorium młodego odkrywcy. Na przybyłych gości czekała przejażdżka Fiatem 126p, motorami oraz przejażdżka Autosanem na emeryturze, który w stylu retro zabrał swoich pasażerów na wycieczkę po gminie Dobromierz.

„Światełko do Nieba” było kulminacyjnym momentem 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszyscy uczestnicy zebrali się przy ognisku, trzymając zapalone w ręku zimne ognie.

Konto Orkiestry zasilone zostało kwotą 29 169,22 zł.

W imieniu Sztabu WOŚP w Dobromierzu oraz wójta Jerzego Ulbina serdecznie dziękujemy wolontariuszom, sponsorom, organizacjom pozarządowym, stowarzyszeniom, placówkom oświatowym i wszystkim osobom, które pomogły w przeprowadzeniu i uatrakcyjnieniu 32. Finału WOŚP.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group