Niedziela, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 604
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Finaliści z II LO

Sobota, 24 kwietnia 2021, 13:26
Autor: red
Świdnica: Finaliści z II LO
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
W kwietniu zapadają rozstrzygnięcia w olimpiadach przedmiotowych. W tym roku odbywały się one w formie zdalnej. W II Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy w ostatnim tygodniu dwóch uczniów uzyskało tytuł finalisty i będą zwolnieni z egzaminu maturalnego z wynikiem 100%. Marek Lurka, uczeń klasy trzeciej otrzymał tytuł finalisty 45 edycji Olimpiady Artystycznej w sekcji historia sztuki.

Podczas zawodów centralnych Marek w pierwszym dniu rozwiązywał testy a w drugim przeprowadził analizę porównawczą rzeźb Rodina i Brancusiego. Opiekunem olimpijczyka, który w ten sposób otrzymał 100% na egzaminie maturalnym z historii sztuki, jest pani Joanna Waksmundzka.

Marcin Kłos, uczeń klasy drugiej ma już zapewniony 100% wynik na egzaminie maturalnym z historii. Uzyskał tytuł finalisty XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy”. Opiekunem ucznia jest pani Zofia Skowrońska-Wiśniewska.

W zawodach centralnych wzięło udział 218 uczniów. Zgodnie z Regulaminem Olimpiady, by uzyskać tytuł finalisty, należało zdobyć minimum ocenę dobrą. Zawody centralne składały się z dwóch części: cześć pierwsza polegała na napisaniu w ciągu 180 minut pracy pisemnej na jeden z pięciu tematów. Marcin wybrał temat: "Porównaj powstanie listopadowe i styczniowe pod względem organizacji władz i form walki". Powyższa praca uzyskała ocenę celującą. Druga część zawodów będzie polegać będzie na rozwiązywaniu zadań w kilku konkurencjach (m.in. broń, malarstwo batalistyczne, film, fotografia wojenna, itp.), a także na przygotowaniu prezentacji i oprowadzaniu po losowo wybranych obiektach historycznych. Jeżeli Marcin uzyska w niej dobry wynik zostanie uhonorowany tytułem laureata.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group