Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 991
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Finalista ze strzegomskiego LO

Czwartek, 16 czerwca 2016, 8:51
Autor: red
Strzegom: Finalista ze strzegomskiego LO
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Łukasz Stankiewicz z klasy 1a o nachyleniu dziennikarsko–medialnym i prawniczym został finalistą Ogólnopolskiego Konkursu "Utracone dziedzictwo – losy polskich ziemian w XX wieku" w kategorii uczniów szkół ponadgimanzjalnych.

Zmagania Łukasza były poprzedzone napisaniem kilkunastostronicowej pracy pisemnej, którą przygotował pod kierunkiem polonistki swojej wychowawczyni - Małgorzaty Kucharskiej.

Finał konkursu miał miejsce w Krakowie, dokąd Łukasz wraz ze swoją wychowawczynią udali się już dzień wcześniej. Kiedy w godzinach popołudniowych dotarli do Krakowa, zwiedzili Stare Miasto, zjedli obiad w Jamie Michalikowej, a następnie zakwaterowali się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w dzielnicy Kraków-Płaszów.

Łukasz prezentował swoją pracę przed komisją konkursową i odpowiadał na pytania dotyczące losów polskich ziemian oraz materiałów źródłowych, z których korzystał, przygotowując swoją pracę badawczą.

Wyniki konkursu ogłoszono we dworze Państwa Elżbiety i Antoniego Potockich w Krakowie. Łukasz zdobył tytuł finalisty. To duże osiągnięcie dla ucznia klasy I.

Warto dodać, iż całe przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez: Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Krakowie, Polskie Towarzystwo Ziemiańskie Oddział Kraków oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie, a sam konkurs był zorganizowany w ramach projektu edukacyjnego.

Po zakończeniu konkursu Łukasz miał okazję zwiedzić Kraków. Głównym punktem wycieczki był Wawel.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group