Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 914
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Roztoka: Folklorystyczna sobota w Roztoce

Wtorek, 3 marca 2015, 9:44
Aktualizacja: 15:07
Autor: red.
Roztoka: Folklorystyczna sobota w Roztoce
Fot. UG Dobromierz
28 lutego w ramach festiwalu zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji pn. ,,Dolny Śląsk na ludowo”, mieszkańcy gminy Dobromierz mogli podziwiać występy utalentowanych artystów z Dolnego Śląska.

Na scenie roztockiej świetlicy wiejskiej pojawili się dobrze nam znani Dobromierzanie i Czerwone Róże oraz zaprzyjaźnione z nimi zespoły: Ale Babki z Witoszowa Dolnego, Bolkowianie, Kostrzanie, Goczałkowianie, Akord ze Świebodzic, Jarzębina z Kobierzyc, Kapela Jana Boduszko z Siemianic, Marzenie z gminy Kłodzko oraz Żarowianie.

Cel organizacji festiwalu, jakim była przede wszystkim aktywizacja społeczności lokalnej, promowanie i upowszechnianie kultury ludowej, promocja zasobów kulturowych i produktów lokalnych, a także prezentacja dorobku artystycznego, integracja pokoleń oraz inspirowanie działań folklorystycznych, został osiągnięty. Wszystkie pokazy artystyczne spotkały się z ciepłym przyjęciem ze strony naszych mieszkańców. Zespoły zaprezentowały nie tylko barwne, kolorowego stroje, muzykę, śpiew oraz dawkę swojej folklorystycznej tradycji.

Podczas festiwalu wręczone zostały również pamiątkowe dyplomy, będące wyróżnieniem i jednocześnie podziękowaniem za prezentację regionalnych specjałów, rękodzieł i sztuki ludowej.

Zarówno artyści, jak i mieszkańcy naszej gminy, którzy pojawili się w sobotnie popołudnie w Roztoce byli bardzo zadowoleni z takiej formy aktywności kulturalnej.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach PROW 2007-2013.

(UG Dobromierz)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group