Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 674
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Franciszkańska będzie zamknięta

Wtorek, 22 listopada 2022, 15:42
Autor: red
Świdnica: Franciszkańska będzie zamknięta
Fot. UM Świdnica
Od poniedziałku, 28 listopada br. przez minimum tydzień zamknięty będzie przejazd ulicą Franciszkańską w kierunku Rynku i ulicy Grodzkiej w Świdnicy. Utrudnienia mają związek z trwającymi pracami rewitalizacyjnymi podwórka w obrębie ulic Franciszkańskiej, Grodzkiej i Marii Konopnickiej.

Mieszkańcy centrum, przedsiębiorcy oraz świdniczanie chcący dojechać do centrum miasta będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Przez najbliższych kilka dni zamknięta będzie ulica Franciszkańska na odcinku od momentu skrzyżowania z ulicą Siostrzaną w kierunku Rynku. Wyłączenie drogi ma związek z koniecznością wykonania nowego przyłącza kanalizacyjnego z budynku Franciszkańska 7 (siedziba Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej) do kanalizacji sanitarnej biegnącej pod ulicą. Trwające prace rewitalizacyjne przy dojeździe do siedziby MOPS pozwoliły na połączenie obu zadań i jednorazowe wyłączenie przejazdu.

Objazdy i zmiana parkowania

W związku z trwającymi pracami zaplanowano objazdy oraz zmianę organizacji ruchu na dwóch odcinkach dróg:

- ulica Franciszkańska będzie przejezdna od strony ulicy Siostrzanej w kierunku placu świętej Małgorzaty (droga jednokierunkowa). Jednocześnie nie będzie możliwości wjazdu w ulicę Franciszkańską od strony ul. Konopnickiej i placu świętej Małgorzaty

- ulica Grodzka - będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy z wjazdem od strony ul. Zamkowej oraz Rynku

- parkowanie wzdłuż ulicy Grodzkiej - będzie obowiązywało parkowanie jednostronne, równoległe do drogi (od strony obecnego parkingu).

Zwracamy się z prośbą do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy w pobliżu skrzyżowań Grodzka/Zamkowa oraz Franciszkańska/Marii Konopnickiej, a także o wyrozumiałość w związku z utrudnieniami. Zarówno wykonawca prac, jak i inwestor dokładają wszelki starań, aby prace przebiegły maksymalnie sprawnie i szybko.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group