Piątek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 623
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: Fundacja BNP Paribas wspiera dzieci ze Świdnicy

Środa, 19 grudnia 2012, 0:42
Aktualizacja: 0:42
Autor: red.
Fundacja BNP Paribas wspomoże rozwój Europejskiego Centrum Przyjaźni Dziecięcej w Świdnicy tworzonego przez Fundację SERCE. Wręczenie symbolicznego czeku odbędzie się 19 grudnia br. we wrocławskim Ratuszu podczas „Złotej Gali Białej Listy” zorganizowanej przez Wrocławską Izbę Gospodarczą. Patronem programu „Biała Lista” jest BNP Paribas Bank Polska.

Wspierając finansowo Europejskie Centrum Przyjaźni Dziecięcej prowadzone przez Fundację SERCE w Świdnicy, Fundacja BNP Paribas pomaga rozwijać lokalne inicjatywy mające na celu poprawę losu dzieci i stworzenie im szans rozwoju. Symboliczny czek na kwotę 15 tys. złotych zostanie wręczony przez przedstawiciela BNP Paribas Banku. Pieniądze zostaną przeznaczone na wykończenie oraz wyposażenie budynku w Świdnicy, w którym Fundacja SERCE prowadzi szeroką działalność terapeutyczno – wychowawczą na rzecz najuboższych dzieci. Założycielem fundacji jest obecny Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak.

– Cieszymy się, że możemy wpierać tak potrzebną inicjatywę. Fundacja BNP Paribas już od kilku lat angażuje się w projekty, które mają na celu przeciwdziałanie społecznemu wykluczeniu dzieci i młodzieży. Szukamy sojuszników, łączymy siły i środki, aby zwielokrotnić efekty naszych działań i dotrzeć z pomocą do jak największej liczby potrzebujących.– mówi Anna Gazda, dyrektor Fundacji BNP Paribas. – Wręczenie czeku dla dzieci ze Świdnicy na gali WIG nie jest przypadkowe. Sojuszników szukamy bowiem także wśród lokalnych środowisk biznesowych i zachęcamy ich do włączenia się w pomoc – dodaje Anna Gazda.

Grudniowe spotkanie organizowane przez Wrocławską Izbę Gospodarczą będzie okazją do wręczenia wyróżnień w programie „Biała Lista”, którego patronem jest BNP Paribas Bank. Celem programu stworzonego w 2006 roku przez Wrocławską Izbę Gospodarczą jest wspierania polskiego biznesu i promowanie tych przedsiębiorców, którzy wyróżniają się solidnością i rzetelnością. „Biała Lista” jest ogólnopolskim systemem weryfikacji wiarygodności gospodarczej. Jednym z celów jest także promocja dolnośląskich firm na terenie całego kraju. Podczas Gali Rozdania Złotych Certyfikatów Białej Listy 19 grudnia wyróżnienia otrzyma 54 przedsiębiorców, którzy rzetelnie i otwarcie prowadzą swoje firmy oraz od minimum 6 lat wypełniają wymogi programu. Certyfikaty zostaną wręczone laureatom przez przedstawicieli władz miasta, WIG-u oraz BNP Paribas Banku.

– Dla BNP Paribas Banku, która jest instytucją odpowiedzialną, inicjatywa Białej Listy to okazja do promowania przejrzystości w biznesie. Jesteśmy dumni, że w regionie dolnośląskim mamy tak wiele firm, które kierują się tą zasadą w swojej codziennej działalności i współpracy z rynkiem – mówi Urszula Dir, dyrektor regionu w BNP Paribas Banku.

Uroczystość wręczenia Złotych Certyfikatów Białej Listy uświetnią, swoją obecnością, m.in.: Z-ca Prezydenta Miasta – Adam Grehl, Marszałek Województwa – Rafał Jurkowlaniec oraz Jego Ekscelencja Ksiądz Kardynał Henryk Gulbinowicz. Spotkanie będzie połączone z coroczną wigilią Wrocławskiej Izby Gospodarczej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group