Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 630
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Fundacja Ronalda McDonalda wspiera Strzegom

Czwartek, 13 czerwca 2019, 15:07
Autor: red
Strzegom: Fundacja Ronalda McDonalda wspiera Strzegom
Fot. organizatorzy
Z okazji czerwcowego Święta Strzegomia Fundacja Ronalda McDonalda zaprasza rodziców i dziadków na wykłady „NIE nowotworom u dzieci – Rodzicu, dostrzeż objawy”, na których można będzie również umówić się na listopadowe badania na pokładzie ambulansu.

Samorząd Strzegomia rok temu zaczął projekt badań najmłodszych mieszkańców w programie „NIE nowotworom u dzieci”, prowadzonym przez Fundację Ronalda McDonalda. Ambulans i idea profilaktycznych, kompleksowych badań USG jest znana wielu rodzicom, którzy śledzą kalendarz, by umówić się na wizytę. W tym roku, z okazji czerwcowego Święta Strzegomia, Fundacja zaprasza rodziców, jeszcze zanim pojawi się ambulans, na wykład „NIE nowotworom u dzieci -Rodzicu, dostrzeż objawy”. Warsztat odbędzie się we współpracy z IFMSA Poland, organizacją skupiającą studentów medycyny, lekarzy, młodych naukowców.

Każda rodzina, która będzie świętować Dni Strzegomia z pewnością weźmie też udział w KACPA CHALLENGE – wydarzeniu sportowym, które odbędzie się 16 czerwca w samym centrum miasta. KACPA CHALLENGE to zabawa dla całej rodziny mająca zwrócić uwagę na programy Fundacji i konieczność rozwijania idei opieki nad całą rodziną, gdy dziecko trafia do szpitala. Jak rok temu, w czasie I Aryzta Półmaratonu w Strzegomiu Fundacja pokaże mieszkańcom ideę Pokoi Rodzinnych Ronalda McDonalda w szpitalach dziecięcych, Domów Ronalda McDonalda dla rodzin najdłużej chorujących maluchów i badań profilaktycznych „NIE nowotworom u dzieci”.

Kacpa spotka się z dziećmi i młodzieżą 16 czerwca w czasie Święta, a w poniedziałek odwiedzi dwie szkoły, by rozmawiać z młodzieżą o sporcie, o stawianiu sobie wyzwań, o osiąganiu celów, o roli rodziny i wsparcia, gdy zamierza się sięgać gwiazd.

Czerwiec z Kacpą, w październiku II Aryzta Półmaraton Strzegom - https://super-sport.com.pl/zapisy/2327-2-arytza-polmaraton-zapisy z donacją dla Fundacji, na rzecz budowy Drugiego Domu Ronalda McDonalda w Warszawie, a potem listopadowe badania dla dzieci na pokładzie ambulansu – Strzegom pokazuje, jak skutecznie łączyć siły miasta i organizacji pożytku publicznego.

Więcej informacji: https://www.frm.org.pl/pl/blog/strzegom-wspiera-fundacje-fundacja-wspiera-strzegom

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group