Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 558
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Fundacja „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” w Galerii

Wiadomości: Świdnica
Sobota, 14 kwietnia 2012, 8:06
Aktualizacja: 8:44
Autor: red
Fot. użyczone
W niedzielę, 15 kwietnia, członkowie fundacji są z Wami w Galerii Świdnickiej. Wspierają ich wolontariusze z Gimnazjum w Witoszowie. Fundacja pomaga dzieciom z całego Dolnego Śląska, także dzieciom z Twojej miejscowości. Od 15.00 do 17.00 prowadzą kwestę wśród klientów Galerii. W imieniu Fundacji prosimy: pomóż nam pomagać…

Tego samego dnia od 14.00 do 19.00 członkowie Fundacji prowadzą także w Galerii Świdnickiej akcję informacyjną – dla tych, którzy chcą wesprzeć jej działania, ale także dla tych, którzy potrzebują specjalistycznej pomocy.
Fundacja „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” powstała w 2007 roku z potrzeby niesienia pomocy małym pacjentom i ich rodzinom w najtrudniejszych chwilach. W tym samym roku została wpisana na listę organizacji pożytku publicznego.
Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci jest jedynym na Dolnym Śląsku hospicjum dla dzieci. Hospicjum jest domowe, to znaczy, że dzieci są w swoich domach i to tam przyjeżdżają lekarze, pielęgniarki czy wolontariusze. Pacjenci to dzieci przewlekle i nieuleczalnie chore. Większość chorób ma podłoże neurologiczne lub genetyczne. Przyjmowane są też dzieci po zakończonym leczeniu onkologicznym i te, które uległy nieszczęśliwym wypadkom. Opieka to zapewnienie leków, wyposażenie w specjalistyczny sprzęt, rehabilitacja, pomoc psychologa, kapelana oraz zajmowanie się zdrowym rodzeństwem i pomoc socjalna.

Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci jest Hospicjum DOMOWYM, ponieważ właśnie dom jest miejscem naszego działania i naturalnym środowiskiem naszych podopiecznych. To bardzo ważne, by ostatnie dni życia dziecko mogło spędzać w otoczeniu kochającej rodziny, wśród swoich zabawek i w otoczeniu, które tak dobrze zna.
Nasi lekarze i pielęgniarki jeżdżą do podopiecznych codziennie, dyżurując 24 godziny na dobę, po to aby dzieci wraz z rodzinami mogły czuć się bezpieczne.

Obecnie otaczamy opieką ponad setkę dzieci z całego Dolnego Śląska.
NFZ pokrywa jedynie niewielką część wydatków związanych z opieką hospicyjno-paliatywną, dlatego Fundacja utrzymuje się głównie dzięki pomocy ludzi o wielkich sercach oraz ze środków przekazanych w ramach 1% odpisu od podatku dochodowego, który jest dla nas być albo nie być.

Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci powstało w roku 2002 w ramach Akademickiego Szpitala Klinicznego sprawując opiekę na pacjentami w ich własnych domach, pozostając do dyspozycji pacjentów 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Zespół Hospicjum składa się z 9 pielęgniarek 3 lekarzy na etacie. Naszym priorytetem jest pomoc medyczna, a przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa dziecku i rodzinie. Zapewniamy dzieciom niezbędny do życia sprzęt, finansujemy zabiegi rehabilitacyjne. Udzielamy, w miarę możliwości, pomocy socjalnej, staramy się organizować czas wolny rodzeństwu, opłacamy wyjazdy wakacyjne. Prowadzimy Grupę Wsparcia rodzin w żałobie. Działalność Hospicjum jest wspierana przez liczny Wolontariat.

Kwesty jakie prowadzimy od września br. są przeznaczone na stworzenie przychodni dla nieuleczalnie i przewlekle chorych dzieci, która będzie jedyną placówką tego typu na Dolnym Śląsku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~123 15-04-2012 17:52
Zbierają ,bardzo potrzebna inicjatywa. Lepiej dać na chore dzieci niż na mieszkańców, nierobów brata alberta.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group