Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1034
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Fundusze na Park Centralny już teraz? – decyzja zapadnie w środę

Wtorek, 15 kwietnia 2014, 14:35
Aktualizacja: Środa, 16 kwietnia 2014, 3:02
Autor: red.
Świdnica: Fundusze na Park Centralny już teraz? – decyzja zapadnie w środę
Fot. archiwum
Jeszcze do piątku, 18 kwietnia przyjmowane są propozycje i uwagi od mieszkańców w sprawie rewitalizacji Parku Centralnego. Tymczasem w środę, 16 kwietnia Rada Miejska w Świdnicy zajmie się złożoną przez prezydenta Wojciecha Murdzka poprawką do budżetu, która zakłada przeznaczenie ponad 2,2 mln zł jeszcze w tym roku na rewitalizację największego parku w Świdnicy.

Do tej pory w ramach akcji konsultacyjnej wpłynęło kilka opinii – wszystkie drogą elektroniczną. Po części dotyczą one funkcjonowania parku po jego przebudowie, promocji miejsca, a część z nich odnosi się wprost do funkcji parku np. wykonania toalety dla psów, boisk do gry itp. Większość z nich może zostać uwzględniona przy kolejnych etapach rewitalizacji Parku. Po spotkaniu konsultacyjnym z mieszkańcami oraz w wyniku rozmów indywidualnych prezydent postanowił rozszerzyć zakres prac przy przebudowie Parku Centralnego o urokliwy most. Co więcej zwiększymy naciski na Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej, który wprost odpowiada za stan koryta potoku przepływającego przez park, by również temu miejscu została przywrócona świetność – tłumaczy Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy.

Mimo, że niewiele miały kosztować atrakcje związane z instalacją muzycznych ławek, to od tego pomysłu władze miasta odstąpiły.
Nie chcemy, by obecność tego elementu stała się pretekstem do kwestionowania zasadności rewitalizacji Parku Centralnego. Decyzję taką podjął prezydent mimo, że spotykamy się również z opiniami, że muzyczne ławki, to ciekawy i atrakcyjny pomysł. Ważniejsze jest jednak, by tak naprawdę promil wydatków na ten element w porównaniu do całości przedsięwzięcia, nie budził niepotrzebnych napięć – wyjaśnia wiceprezydent Pałac.

W ramach korekty budżetu miasta prezydent zaproponował, by jeszcze w tym roku 2,2 mln zł zostało przeznaczone na rozpoczęcie rewitalizacji parku. Koszt realizacji I etapu rewitalizacji szacowany jest na ok 4,7 mln zł. Prace mogłyby się rozpocząć we wrześniu, co umożliwiłoby korzystanie z Parku Centralnego w miesiącach letnich.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group