Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 991
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Funkcjonariusz świdnickiej komendy wybiegał Super Szlem Komandosa

Czwartek, 28 grudnia 2017, 16:14
Aktualizacja: Piątek, 29 grudnia 2017, 10:17
Autor: red
Świdnica: Funkcjonariusz świdnickiej komendy wybiegał Super Szlem Komandosa
Fot. KPP Świdnica
Świdnicki policjant sierż. szt. Aleksander Sobieraj odniósł olbrzymi sukces, jako nieliczny ukończył Super Szlem Komandosa, w którego skład wchodzą cztery biegi o łącznym dystansie blisko 180 kilometrów.

Niezwykłym osiągnięciem sportowym może pochwalić się funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji Świdnicy – sierż. szt. Aleksander Sobieraj. Z powodzeniem ukończył on Super Szlem Komandosa w którego skład wchodzą cztery biegi o łącznym dystansie blisko 180 kilometrów tj: Ćwierćmaraton Komandosa (11km), Półmaraton Komandosa (21km), Setka Komandosa (102km), Maraton Komandosa (42km) warto dodać, że zawodnicy startują w pełnym umundurowaniu polowym (mundur z długim rękawem, beret lub czapka, buty krój wojskowy) z plecakiem (minimalne wymiary 45x30cm) w kolorze odpowiadającym umundurowaniu o wadze 10 kg na całej trasie biegu.

Wśród „zwycięzców”, bo samo ukończenie tej próby jest olbrzymim sukcesem, był właśnie Aleksander Sobieraj. Pokonanie tego dystansu zajęło mu łącznie 20:50:16 godzin.

-Jako amatora cieszy mnie dotarcie do każdej mety. Bieganie ultramartonów jako dyscyplina, którą uprawiam jest dość dużym wyzwaniem, niejednokrotnie są to trasy powyżej 100 km w górzystym terenie z wysokimi przewyższeniami. Pomimo własnych słabości, urazów, kontuzji, które pojawiają się na trasie i myśli by dać sobie spokój, by zejść ze szlaku, tylko obrany cel i duża motywacja do zrealizowania celu, pcha nas dalej i dodaje sił – mówi sierż. szt. Aleksander Sobieraj.

Funkcjonariusz w Policji służy od 10 lat i obecnie jest asystentem w Zespole do Spraw Wykroczeń Wydziału Prewencji świdnickiej komendy. Na co dzień, zaangażowany w służbę i dynamiczny policjant, a po godzinach spędzonych w mundurze, jak sam twierdzi, stres spala biegając.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group