Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 840
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bystrzyca Górna: Funkcjonariusze policji w z wizytą w Przedszkolu w Bystrzycy Górnej

Środa, 1 maja 2019, 7:54
Aktualizacja: 11:56
Autor: red
Bystrzyca Górna: Funkcjonariusze policji w z wizytą w Przedszkolu w Bystrzycy Górnej
Fot. KPP Świdnica
Dzielnicowi Posterunku Policji w Słotwinie odwiedzili najmłodszych z Przedszkola w Bystrzycy Górnej. Celem wizyty było przybliżenie najmłodszym podstawowych zasad bezpieczeństwa w ramach realizacji programu „Świadomy Junior”.Najmłodsi zapoznali się z pracą funkcjonariuszy, obejrzeli z bliska elementy umundurowania oraz wyposażenia, a nawet zasiedli w policyjnym radiowozie.

Troska o bezpieczeństwo najmłodszych to priorytet dla świdnickich policjantów, tym bardziej, że dzieci to ta grupa, która szczególnie narażona jest na niebezpieczeństwa. By to zmienić, funkcjonariusze świdnickiej komendy systematycznie spotykają się z najmłodszymi i rozmawiają z nimi na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Dzielnicowi Posterunku Policji w Słotwinie st. sierż. Marta Balewicz oraz asp. Adam Kłyszejko spotkali się z przedszkolakami w Bystrzycy Górnej.

Wizyta związana była z realizacją programu „Świadomy Junior”. Mali słuchacze dowiedzieli się jakie zagrożenia czyhają na nich w drodze z domu do szkoły, na co zwracać wówczas uwagę i czego unikać. Dzielnicowa w trakcie spotkania przypominała dzieciom o zasadach bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym.

Omówiła z najmłodszymi zasady bezpiecznego korzystania z przejścia dla pieszych i poruszania się po jezdni w sytuacji, gdy nie ma chodnika. Odbyły się tez zajęcia praktyczne w których dzieci z chęcią w asyście policjantów uczyły się przechodzić prawidłowo przez pasy.

Policjanci przypomnieli również uczniom o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa podczas podróży oraz korzystaniu z fotelików a także o konieczności noszenia odblasków, zwłaszcza poza obszarem zabudowanym po zmierzchu.

St. sierż. Marta Balewicz rozmawiała również o numerach alarmowych i sytuacjach, w których są wykorzystywane. Wyjaśniła też jak należy zachowywać się w przypadku kontaktów z osobami obcymi. Najmłodsi dowiedzieli się także na czym polega służba dzielnicowego i w jakich sprawach można zwracać się do policjantów z prośbą o pomoc

Na zakończenie spotkania przygotowana została niespodzianka dla najmłodszych a mianowicie najmłodsi mieli okazję z bliska obejrzeć elementy umundurowania oraz wyposażenia funkcjonariuszy. I każdy z maluchów mógł zasiąść w policyjnym radiowozie i poczuć się jak „mały funkcjonariusz Policji”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group