Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 958
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Furia Świdnicka po raz drugi

Sobota, 16 lutego 2019, 15:22
Autor: red
Świdnica: Furia Świdnicka po raz drugi
Fot. organizatorzy
Po pierwszej niezwykle udanej edycji biegu przeszkodowego Dabro–Bau Furia Świdnicka zapraszamy na kolejną, która odbędzie się już 15 czerwca nad Zalewem Witoszówka. Organizatorzy zapowiadają moc dodatkowych atrakcji.

Prezydent Miasta Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska podpisała trzyletnią umowę ze sponsorem tytularnym wydarzenia firmą Dabro-Bau, którą reprezentował prezes Paweł Dąbrowski.
– W ubiegłym roku było tak, jak obiecywano - na trasie był ból, ale na metę wszyscy dotarli szczęśliwi. Zadowolenie uczestników, realizatorów biegu oraz sponsora głównego wydarzenia sprawiło, że w tym roku w czerwcu spotkamy się ponownie i już teraz zapewniamy, że organizować będziemy kolejne edycje Dabro-Bau Furii Świdnickiej – mówiła prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Udział w imprezie biegowej będą mogły wziąć osoby pełnoletnie, na które czekać będzie specjalny tor. Teren wokół zalewu Witoszówka zmieni się w trasę naszpikowaną różnego rodzaju przeszkodami zarówno naturalnymi, jak i sztucznymi. Biegacze do pokonania będą mieli m.in. cieki wodne, górki, drzewa, ściany, liny, trawersy poziome, pajęczyny linowe, zasieki, trylinki, beczki z piaskiem. Będzie to ekstremalne wyzwanie dla miłośników aktywnego spędzania czasu, którzy nie boją się wyzwań i bliskich spotkań z wszechobecnym błotem.
- Limit startujących wynosi 1000 osób. Trwają zapisy na wydarzenie, lista zgłoszonych zawodników wynosi już ponad 100 uczestników, dlatego zachęcam serdecznie do odwiedzenia specjalnie przygotowanej strony internetowej, gdzie mogą się Państwo zarejestrować. Opłata startowa dla mieszkańców Świdnicy wynosi 29 zł, a dla pozostałych osób – 39 zł – dodaje Radosław Werner, kierownik Referatu Sportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Szczegóły dostępne są na stronie: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4577.

Współorganizatorem wydarzenia jest doświadczone w organizacji tego typu ekstremalnych biegów stowarzyszenie z Wrocławia - „Anngellsrun”.
Przypomnijmy, że z udziałem prywatnych sponsorów odbywają się już w mieście takie wydarzenia jak: RST Półmaraton Świdnicki, Świdnicki Bieg Noworoczny ZUPBADURA, Marconi Duathlon i Indoor Triathlon Świdnica, AKTYWNI24 - Galeria Świdnicka oraz Rajd Świdnicki Krause.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group