Piątek, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 212
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gajos,Więckiewicz ,Chyra i Figura w Świdnicy

Wiadomości: Świdnica
Poniedziałek, 23 kwietnia 2012, 14:29
Aktualizacja: 17:01
Autor: red
Fot. red
Kilkadziesiąt projekcji, konkursy, spotkania z reżyserami i aktorami zaplanowano podczas jubileuszowego – 5. Festiwalu Reżyserii Filmowej. Prawdziwą kulturalną ucztę dla miłośników X muzy zaplanowano w Świdnicy w dniach 2–6 czerwca. Projekcje zostaną zorganizowane w świdnickim multikinie Cinema 3d.

Twarzą tegorocznej edycji Festiwalu będzie wybitny aktor Janusz Gajos. Gajos odbierze również „Kryształowego Dzika”, nagrodę za twórczą współpracę aktora z reżyserem. Przypomnijmy, że wcześniej, nagrodę tę otrzymali: Katarzyna Figura, Bogusław Linda i Jan Nowicki.
Laurem za całokształt pracy zostanie uhonorowany reżyser Kazimierz Kutz, twórca takich filmów jak m. in. „Krzyż walecznych”, „Pułkownik Kwiatkowski”, „Sól ziemi czarnej”, „Perła w Koronie” czy „Śmierć jak kromka chleba”.
O „Złotego Dzika”, nagrodę dla najlepszego reżysera, powalczą w tym roku: Lech Majewski („Młyn i krzyż”), Jan Komasa („Sala samobójców”), Greg Zglinski („Wymyk”), Antoni Krauze („Czarny czwartek”) i Adrian Panek („Daas”).
Reżyserzy opowiedzą również o swoich filmach i spotkają się z uczniami świdnickich szkół. Tradycyjnie już odbędą się konkursy na recenzję jednozdaniową i jednostronicową. W konkursie będzie można wygrać wiele cennych nagród.
W tym roku, wśród zaproszonych gości, znaleźli się m. in. reżyserzy: Waldemar Krzystek, Sylwester Chęciński, Andrzej Krakowski (USA), scenarzysta Jan Purzycki oraz aktorzy: Katarzyna Figura, Grażyna Wolszczak, Gosia Dobrowolska (Australia), Bogusław Linda, Robert Gonera, Cezary Harasimowicz i inni.
Wstęp na wszystkie imprezy festiwalowe jest bezpłatny – wymagana będzie jedynie rezerwacja, która rozpocznie się 14 maja a wejściówki odbierać będzie można w Informacji Turystycznej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group