• Wtorek, 16 lipca 2019
  • Godz. 10:19
  • Imieniny: Benedykta, Benity, Eustachego, Mariki
  • Czytających: 422
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Galerii nie widać, ale będzie kino… za dwa lata

Wiadomości: Świdnica
Wtorek, 10 listopada 2009, 7:57
Aktualizacja: 8:26
Autor: MaTa
Fot. Rank Progress
W Świdnicy mają powstać dwie nowoczesne galerie. Jeden obiekt w okolicy Zaułka Świętokrzyskiego w bezpośredniej bliskości Rynku, a drugie centrum handlowe na miejscu nieistniejących już Zakładów Elektrotechniki Motoryzacyjnej.

Świdniczanie pytają konkretnie: kiedy to się stanie? Wystarczy spojrzeć chociażby na centrum handlowe Magnolia Park, które powstaje w Wałbrzychu i z dnia na dzień rośnie w oczach. Postanowiliśmy sprawdzić, jak szybko postępują prace Rank Progress w Świdnicy.

– Firma kontynuuje prace nad realizacją projektu Galerii Świdnickiej. Według przygotowywanego projektu galeria będzie liczyła ponad 20 tysięcy metrów kwadratowych, zostanie tu ulokowanych ponad 50 sklepów, dla klientów przewidziano parking na 400 miejsc. W Galerii Świdnickiej znajdzie się pierwsze w Świdnicy wielosalowe kino, w tym wielofunkcyjna sala dla kilkuset widzów oraz obszerny hall z wydzieloną częścią gastronomiczną. Świdniczanie nie będą już musieli jeździć do Wrocławia, by obejrzeć filmy w najlepszej jakości. Na tym samym poziomie zaplanowano Centrum Fitness i SPA – wylicza Halina Wyborska, rzecznik prasowy Rank Progress, firmy która zaprojektowała i wybuduje świdnicką galerię.

Architektura Galerii nawiązuje z jednej strony do historii byłej dzielnicy fabrycznej, a z drugiej do tradycyjnej zabudowy miast dolnośląskich wykorzystujących na elewacjach cegłę i klinkier. Taka wizja architektoniczna wpisuje się zarówno w historię Świdnicy, jak i plany rozwoju miasta. - Wnętrza galerii są zaprzeczeniem surowych z założenia ścian zewnętrznych. Dominujący biały kolor i miękkie linie są wyznacznikiem nowoczesnego stylowego oblicza Świdnicy – dodaje Halina Wyborska.

Termin otwarcia Galerii Świdnickiej planowany jest koniec 2011 roku. Wartość inwestycji wynosi 69 milionów złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group