Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 1102
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Gdzie będą kontynuować naukę?

Środa, 21 czerwca 2023, 7:00
Aktualizacja: 11:01
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Gdzie będą kontynuować naukę?
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Gdzie najchętniej chcieliby uczyć się ósmoklasiści?

Zakończył się etap wyboru szkół ponadpodstawowych. Znane są już tegoroczne preferencje ósmoklasistów z Powiatu Świdnickiego. Szkoły prowadzone przez Powiat Świdnicki wybrało z pierwszej preferencji 1.889 absolwentów szkół podstawowych. 130 osób zdecydowało się na szkoły prowadzone przez inne organy prowadzące.

W bieżącym roku największą popularnością cieszą się

III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie - o jedno miejsce w tym liceum ubiega się 1,78 kandydata,

I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Świdnicy - wskaźnik popularności to dla tego liceum 1,54 kandydata na jedno miejsce,

II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha w Świdnicy - o jedno miejsce w tym liceum ubiega się 1,51 kandydata,

Technikum Nr 4 Politechniczne w Zespole Szkół Budowlano-Elektrycznych im. Jana III Sobieskiego w Świdnicy - wskaźnik popularności wynosi 1,18 kandydata na jedno miejsce

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Świebodzicach - wskaźnik popularności wynosi 1,15 kandydata na jedno miejsce.

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu - wskaźnik popularności wynosi 1,05 kandydata na jedno miejsce.

A jakie profile w liceach ogólnokształcących oraz zawody w technikach cieszą się największą popularnością?

W liceach jest ich oczywiście wiele, ale trzymając się terminologii sportowej to na podium w tym typie szkoły uplasowały się ...

Wśród liceów hitem tego roku jest klasa psychologiczno-społeczna w III Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy, do której chce się dostać 3,06 kandydata na jedno miejsce. Jest to równocześnie najwyższy wynik wśród wszystkich szkół ponadpodstawowych. Na kolejnych miejscach uplasowały się klasa biologiczno-chemiczna (medyczna) z zajęciami laboratoryjnymi w II Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy (2,34 kandydata) oraz klasa politechniczna w I Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy (1,97 kandydata).

Wśród techników natomiast na wymienienie zasługują wszystkie te klasy, do których chce się dostać więcej kandydatów niż liczba miejsc, co świadczy o rosnącej popularności techników. I tak w tym typie szkoły przewodzą w tym roku ex-aequo klasa w Zespole Szkół Ekonomicznych w Świdnicy kształcąca w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej oraz klasa w Zespole Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy kształcąca w zawodzie technik programista, gdzie o jedno miejsce ubiega się 2,00 kandydatów. Na kolejnych miejscach znajdują się technik fotografii i multimediów (1,94 kandydata) w Zespole Szkól Ekonomicznych w Świdnicy, technik ekonomista (1,69 kandydata) w Zespole Szkół w Strzegomiu, technik elektryk (1,63 kandydata) w Zespole Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy, technik mechatronik (1,41 kandydata) w Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy oraz technik informatyk (1,09 kandydata) w Zespole Szkół w Strzegomiu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group