Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1046
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Gem, set, mecz. Kort do gry w tenisa z wykonawcą

Środa, 17 stycznia 2018, 9:13
Aktualizacja: 11:14
Autor: red
Świdnica: Gem, set, mecz. Kort do gry w tenisa z wykonawcą
Fot. UM Świdnica
Już niedługo rozpoczną się prace przy ul. Prądzyńskiego, gdzie powstanie kort do gry w tenisa ziemnego. Jest to jeden ze zwycięskich projektów dzielnicowych zgłoszonych do III edycji Budżetu Obywatelskiego.

Za jego budową głosowało 131 mieszkańców. Wykonawcą inwestycji została wybrana w przetargu firma Dabro-Bau.

Z tej wiadomości powinni być zadowoleni amatorzy tenisa oraz mieszkańcy, którzy oddali na ten projekt swój głos. Ogrodzony, pełnowymiarowy kort ze sztuczną nawierzchnią, ławkami oraz nowym oświetleniem powstanie na Osiedlu Młodych. Prace budowlane mają rozpocząć się jeszcze w lutym br. Inwestycja kosztować będzie 294 tys. zł. Zgłoszony w budżecie partycypacyjnym projekt zakładał wydatki na poziomie 160 tys. zł. Decyzją Prezydent Miasta Świdnicy, Beaty Moskal-Słaniewskiej zwiększono pulę pieniędzy przeznaczonych na realizację zadania o blisko 134 tys. zł. Dzięki temu uda się zrealizować inwestycję w całości w znacznie lepszym standardzie.
- Sygnał od mieszkańców był dla nas jasny. Skoro głosowali na ten projekt, to chcą, aby on powstał. Mimo sporego niedoszacowania finansowego na etapie zgłoszenia do Budżetu Obywatelskiego, zdecydowałam o zwiększeniu środków na ten cel. Wydłużyło to czas realizacji tego zadania, ale z korzyścią dla jego jakości - podkreśla Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Zarządzanie obiektem przy ul. Prądzyńskiego powierzone zostanie pracownikom Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Obiekt będzie monitorowany całodobowo i dostępny dla wszystkich chętnych w wyznaczonych godzinach za symboliczną opłatą.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group