Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 1307
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Gimnazjaliści otrzymali medal

Sobota, 4 lutego 2012, 9:13
Aktualizacja: Niedziela, 5 lutego 2012, 9:03
Autor: red
Gmina Świdnica: Gimnazjaliści otrzymali medal
Fot. użyczone
Brązowy Medal Zasług za ratowanie zabytków kultury materialnej na Kresach Wschodnich trafił w ręce harcerzy z Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie. Łacińska sentencja SUNT UT LIBERI VIVAMUS – umarli, byśmy mogli żyć jako wolni ludzie, od dziś będzie kolejnym drogowskazem dla młodzieży w Pszennie. Uroczyste przekazanie odznaczenia odbyło się podczas XXII Sesji Rady Gminy Świdnica.

Odznaczenie w minioną sobotę, 28 stycznia br. odebrała w Sycowie wójt gminy Świdnica, podczas IX Ogólnopolskiego Koncertu Charytatywnym na rzecz pomocy Polakom na Ukrainie i Białorusi. Ale już wtedy wójt gminy zapowiedziała, że Medal ten trafi do uczniów, którzy brali czynny udział w ratowaniu polskich nekropolii na Wschodzie.

Ten medal należy się Wam, droga młodzieży. Trud był niemały aby przywrócić miejsca pamięci, ratować polskie dziedzictwo na Kresach. 2 lata temu z inicjatywy wrocławskiej dziennikarki TVP Wrocław Grażyny Orłowskiej-Sondej i p. Beaty Pawłowicz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty ogłoszono akcję, która stała się pospolitym ruszeniem – Mogiłę Pradziada ocalić od zapomnienia, skierowanej do dolnośląskich szkół. Cieszę się, że na ten apel odpowiedziała również młodzież z gimnazjum w Pszennie. Mam nadzieję, że będę wyrazicielką woli rady, patrząc na efekty Waszej pracy przy porządkowaniu polskich cmentarzy na Kresach Wschodnich, że takie akcje będą wspierane przez władze gminy – mówiła T. Mazurek, wójt gminy.

Przedstawiciele 13. Świdnickiej Drużyny Starszoharcerskiej „Mafikeng” im. Andrzeja Romockiego „Morro”, którzy odbierali z rąk wójt gminy Brązowy Medal Zasług nie kryli radości i wyróżnienia. Jest dla nas zaszczytem, a zarazem wielkim szczęściem spotkać na swej drodze osoby tak życzliwe jak Pani, zwłaszcza że piękne harcerskie idee służby i braterstwa dla wielu ludzi nie są już aktualnymi wartościami. Razem dajemy świadectwa naszego społecznego zaangażowania, patriotyzmu i człowieczeństwa – mówili przedstawiciele drużyny harcerskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group