Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 946
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Gimnazjaliści segregują z głową

Czwartek, 17 października 2013, 10:29
Aktualizacja: 10:31
Autor: red.
Świebodzice: Gimnazjaliści segregują z głową
Fot. UM Świebodzice
W dniach 7–8 października z inicjatywy burmistrza Świebodzic Bogdana Kożuchowicza we wszystkich publicznych gimnazjach odbyły się zajęcia edukacyjne na temat segregacji odpadów. Gimnazjaliści zostali zapoznani z obowiązującymi zasadami segregacji, dowiedzieli się także o pozytywnych skutkach ich przetwarzania oraz jakie zagrożenie dla środowiska i człowieka występuje w przypadku niewłaściwego gospodarowania nimi.

Zajęcia były podzielone na dwie części: wykładową i interaktywną - pokazową. Podczas tej drugiej młodzież miała okazję sama posegregować odpady, a oceniała ich prowadząca zajęcia specjalistka w zakresie ochrony środowiska.

Ponadto uczestnicy otrzymali ulotki stanowiące minikompendium wiedzy na temat segregacji, każda szkoła została zaopatrzona w tablicę informacyjną oraz pojemniki na odpady segregowalne. W ramach zajęć dla każdego uczestnika przygotowano certyfikat ukończenia zajęć warsztatowych. W sumie w zajęciach wzięło udział około 500 osób, zostały one w całości sfinansowane z budżetu Gminy Świebodzice.

(UM Świebodzice)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group