• Niedziela, 20 października 2019
  • Godz. 0:06
  • Imieniny: Ireny, Kleopatry
  • Czytających: 735
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Gimnazjaliści za pan brat z lekkoatletyką

Wiadomości: Świdnica
Czwartek, 19 maja 2016, 14:20
Autor: red
Fot. użyczone
Za nami zawody lekkoatletyczne gimnazjalistów.

Na Stadionie Zawiszów odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych w Lekkiej Atletyce organizowane przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Uczniowie szkół rywalizowali w sześciu konkurencjach biegowych i trzech technicznych o awans do dalszych szczebli współzawodnictwa. Do finału strefy wałbrzyskiej kwalifikowało się sześciu najlepszych zawodników i zawodniczek w konkurencjach indywidualnych i po trzy sztafety. Oprócz walki indywidualnej o medale zawodnicy zdobywali też punkty do klasyfikacji drużynowej w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2015-2015”. Do drużynówki wliczane były po trzy najlepsze rezultaty zawodników danego gimnazjum.

Klasyfikacja indywidualna:

Dziewczęta:

100 m:

1. Małgorzata Toroń – G 1 – 13,09 (9 pkt)
2. Dominika Wróblewska – G 1 – 14,24 (7 pkt)
3. Aurelia Wolak – G 3 – 14,50 (6 pkt)

300 m:

1. Karolina Jodłowska – G 4 – 48,80 (9 pkt)
2. Wiktoria Skowrońska – G 1 – 50,34 (7 pkt)
3. Weronika Kulczyk – G 3 – 52,67 (6 pkt)

600 m:

1. Wiktoria Kolanek – G 4 – 2.03,54 (9 pkt)
2. Sandra Muszyńska – G 1 – 2.05,74 (7 pkt)
3. Wiktoria Stempin – G 1 – 2.08,42 (6 pkt)

1000 m:

1. Wiktoria Turek – G 1 – 3.48,04 (9 pkt)
2. Katarzyna Kołtunowicz – G 3 – 3.54,81 (7 pkt)
3. Maja Urbanowicz – G 2 - 4.20,72 (6 pkt)

Skok w dal:

1. Beata Majewska – G 4 – 4,40 (9 pkt)
2. Julia Furmankiewicz – G 1 – 4,20 (7 pkt)
3. Wiktoria Netwinka – G 1 – 4,14 (6 pkt)

Pchnięcie kulą (3 kg):

1. Oliwia Moczadłowska – G 1 – 9,83 (9 pkt)
2. Daria Liwuś – G 3 – 9,52 (7 pkt)
3. Amanda Przybylska – G 2 – 8,51 (6 pkt)

Rzut oszczepem:

1. Aleksandra Frankowska – G 3 – 27,50 (9 pkt)
2. Natalia Skalińska – G 4 – 25,80 (7 pkt)
3. Natalia Rzepiak – G 2 – 16,35 (6 pkt)

Sztafeta 4x100m:

1. Gimnazjum nr 1 – 57,54 (9 pkt)
2. Gimnazjum nr 4 – 59,50 (7 pkt)
3. Gimnazjum nr 2 – 1.02,12 (6 pkt)

Sztafeta szwedzka (100-200-300-400m):

1. Gimnazjum nr 4 – 3.00,56 (9 pkt)
2. Gimnazjum nr 1 – 3.01,70 (7 pkt)
3. Gimnazjum nr 3 – 3.07,40 (6 pkt)

Chłopcy:

100 m:

1. Dawid Kalinin – G 1 – 12,28 (9 pkt)
2. Natan Trojanowski – G 4 – 12,66 (7 pkt)
3. Wojciech Grajzer – G 3 – 12,86 (6 pkt)

300 m:

1. Jakub Sarzyński – G 4 – 38,86 (9 pkt)
2. Konrad Kocaba – G 1 – 41,44 (7 pkt)
3. Paweł Starosta – 42,19 (6 pkt)

1000 m:

1. Szymon Kopacz – G 4 – 2.59,59 (9 pkt)
2. Adam Chmiel – G 3 – 3.02,23 (7 pkt)
3. Damian Kucharski – G 4 – 3.02,65 (6 pkt)

2000 m:

1. Rafał Kulon – G 3 – 7.44,69 (9 pkt)
2. Wiktor Grabowski – G 2 – 8.54,86 (7 pkt)

Skok w dal:

1. Jakub Matlęga – G 3 – 5,55 (9 pkt)
2. Piotr Kaczmarczyk – G 2 – 5,36 (7 pkt)
3. Jakub Borowy – G 1 – 5,34 (6 pkt)

Pchnięcie kulą (5 kg):

1. Maksymilian Paleń – G 3 – 11,52 (9 pkt)
2. Olgierd Etel – G 1 – 10,37 (7 pkt)
3. Szymon Sokołowski – G 2 – 10,00 (6 pkt)

Rzut oszczepem:

1. Michał Czabanowski – G 4 – 34,40 (9 pkt)
2. Jakub Białas – G 4 – 32,00 (7 pkt)
3. Miłosz Werner – G 2 – 31,50 (6 pkt)

Sztafeta 4x100 m:

1. Gimnazjum nr 1 – 51,44 (9 pkt)
2. Gimnazjum nr 3 – 52,76 (7 pkt)
3. Gimnazjum nr 2 – 55,34 (6 pkt)

Sztafeta szwedzka (100-200-300-400m):

1. Gimnazjum nr 4 – 2.26,01 (9 pkt)
2. Gimnazjum nr 2 – 2.41,17 (7 pkt)

Klasyfikacja drużynowa (z punktacją do współzawodnictwa):

Dziewczęta:

1. Gimnazjum nr 1 – 100 pkt (6 pkt)
2. Gimnazjum nr 4 – 94 pkt (4 pkt)
3. Gimnazjum nr 3 – 77 pkt (3 pkt)
4. Gimnazjum nr 2 – 63 pkt (2 pkt)

Chłopcy:

1. Gimnazjum nr 3 – 113 pkt (6 pkt)
2. Gimnazjum nr 4 – 100 pkt (4 pkt)
3. Gimnazjum nr 2 – 62 pkt (3 pkt)
4. Gimnazjum nr 1 – 60 pkt (2 pkt)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group