Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 990
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pszenno/Wrocław: Gimnazjalistka z Pszenna z wyróżnieniem od Teatru Polskiego

Poniedziałek, 20 grudnia 2010, 7:42
Aktualizacja: 7:44
Autor: red.
Pszenno/Wrocław: Gimnazjalistka z Pszenna z wyróżnieniem od Teatru Polskiego
Fot. UG Świdnica
Jej jednoaktówka zrobiła wrażenie na nie byle kim, bo na pracownikach Teatru Polskiego we Wrocławiu. Adrianna Woźniak, uczennica Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie otrzymała wyróżnienie w konkursie w ramach programu „Młodzież Poznaje Teatr”.

W konkursie na afisz jury przyznało trzy miejsca, a w zmaganiach o tytuł najlepszej recenzji i jednoaktówki dano wyróżnienia ze względu na bardzo wysoki i wyrównany poziom prac. Dla wyróżnionych i nagrodzonych autorów wydawnictwo „Znak" przeznaczyło książki o tematyce teatralnej, a także pozycje ze światowego kanonu prozy i dramatu.

W konkursie na jednoaktówkę wyróżniono uczennicę drugiej klasy Gimnazjum w Pszennie, Adriannę Woźniak za dramat-musical „Przygody Alicji w Krainie Czarów" napisany na podstawie książki Charles'a Lutwidge'a Dodgsone'a (pseud. Lewis Carroll) o tym samym tytule. Przedstawienie tego dramatu przez uczniów odbyło się już wiosną tego roku podczas Międzyszkolnego Turnieju Teatralnego i zdobyło maksymalną ilość punktów przyznawanych przez jury. Pod ogromnym wrażeniem okazał się być m.in. Jacek Sikora, mim i absolwent prestiżowej szkoły mimów Marcela Marceau, Francuza, najwybitniejszego przedstawiciela pantominy w historii.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group