Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 607
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Gimnazjalisto wybieraj!

Poniedziałek, 21 marca 2011, 20:53
Aktualizacja: Wtorek, 22 marca 2011, 11:20
Autor: GrA
Świdnica: Gimnazjalisto wybieraj!
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Do wyboru, do koloru! Taka ofertę świdnickie szkoły ponadgimnazjalne przedstawiły dziś świdnickim gimnazjalistom.

- Rzeczywiście wybór jest naprawdę spory. Ale my już wybrałyśmy swoje szkoły. Chciałyśmy się tylko zorientować w ofercie – mówią zgodnie uczennice świdnickiego Gimnazjum nr 4: Kamila, Justyna i Ola, które spotykamy na korytarzu Gimnazjum nr 2. Kamila po skończeniu gimnazjum planuje rozpocząć naukę w klasie sportowej w świdnickim Zespole Szkół Ekonomicznych, Justyna wybrała zarządzanie reklamą w tej samej szkole, Ola natomiast profil plastyczny w III Liceum Ogólnokształcącym. Dziś świdnickie Gimnazjum nr 2 po raz kolejny było gospodarzem Targów Szkół Ponadgimnazjalnych.

Przez mury świdnickiego gimnazjum „przetoczyły” się dziś prawdziwe tłumy rządnych wiedzy gimnazjalistów. Przyglądali się ofertom poszczególnych szkół, brali udział w pokazach, ale przede wszystkich pytali, pytali i jeszcze raz pytali. O co? – Najczęściej o to, jak wyglądają praktyki w naszej szkole, czy są płatne, czy szkoła organizuje jakieś wyjazdy – mówi Karolina z Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy. – Pytają o profile klas, o atmosferę w szkole i zasady przyjęcia – dodaje Natalia z III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Większość gimnazjalistów ma już wybraną szkołę, w której chce kontynuować naukę, ale byli i tacy, którym targi pomogły w decyzji się upewnić lub całkowicie ją zmienić. – Są tacy gimnazjaliści, którzy już wiedzą, że chcą kontynuować naukę w konkretnej szkole, ale przyszli po garść dodatkowych informacji o placówce. Naprawdę sporo osób w tym roku wiedziało już, jaką szkołę wybierze – wyjaśnia Zofia Skowrońska-Wiśniewska, nauczyciel w II Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy. Zainteresowanie tegorocznymi targami było naprawdę spore. – Gimnazjaliście przychodzą, dopytują, chcą wiedzieć o szkole, jak najwięcej – tłumaczy Barbara Trojanowska-Butmankiewicz, pedagog w II Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy.

Na przemyślenie swoje decyzji gimnazjaliście mają jeszcze trochę czasu. Ostatecznego wyboru muszą dokonać do 30 kwietnia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group