Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 652
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: Gimnazjum ma swojego patrona

Czwartek, 3 kwietnia 2014, 10:09
Aktualizacja: 13:13
Autor: red.
Witoszów Dolny: Gimnazjum ma swojego patrona
Fot. użyczone
Gimnazjum w Witoszowie Dolnym będzie nosiło imię Książąt Świdnickich. Taką decyzję podjęli gminni radni. Placówka w Witoszowie dołączy tym samym do grona 2 gminnych gimnazjów, które już posiadają swoich patronów.

- Gimnazjum jest dziewięcioddziałowe, uczy się w nim około 200 uczniów. Posiada wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną: wielu nauczycieli ukończyło studia podyplomowe i posiada kwalifikacje do nauczania dwóch przedmiotów – mówi dyrektor Piotr Dubiel. - 28 listopada 2013 r. został złożony wspólny wniosek Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum w Witoszowie Dolnym o nadanie gimnazjum imienia Książąt Świdnickich, a w dniu 31 stycznia 2014 r. złożony został wniosek o nadanie prawa posiadania sztandaru.

W roku szkolnym 2012/2013 zostały podjęte działania w celu wyłonienia patrona szkoły. Najbardziej popularne wśród wyłonionych wcześniej metodą „burzy mózgów” okazały się:
• Jana III Sobieskiego,
• Komisji Edukacji Narodowej,
• Książąt Świdnickich

Na lekcjach wychowawczych, po zapoznaniu z wszystkimi proponowanymi patronami, drogą głosowania uczniowie wybrali imię „Książąt Świdnickich”. Wybór ogółu uczniów Gimnazjum w Witoszowie Dolnym został oficjalnie zatwierdzony przez podjęcie stosowanych uchwał:
• Rady Pedagogicznej w dniu 7 listopada 2013 r.,
• Rady Rodziców w dniu 7 listopada 2013 r.,
• Samorządu Uczniowskiego w dniu 14 listopada 2013 r.
• Uchwały Rady Gminy Świdnica LIV/455/2014

- Proponowane imię oraz prawo posiadania sztandaru w pełni odzwierciedla gotowość do podejmowania przez wszystkie podmioty Gimnazjum w Witoszowie Dolnym nowych wyzwań wychowawczych i edukacyjnych w realizowaniu i wdrażaniu w życie idei kształtowania postaw patriotycznych i obywatelskich swoich wychowanków – potwierdza wójt gminy Teresa Mazurek.

Uroczyste nadanie imienia Książąt Świdnickich oraz prawa do posiadania sztandaru zaplanowano na dzień 2 czerwca 2014 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group