Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 627
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Gimnazjum nr 3 jako jedyne na Dolnym Śląsku wyróżnione w ogólnopolskim tygodniu karier 2014

Poniedziałek, 9 marca 2015, 8:35
Aktualizacja: 13:06
Autor: red.
Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczpospolitej Polskiej wyróżniło Szkolny Ośrodek Karier działający w Gimnazjum nr 3 w Świdnicy za przygotowanie i przeprowadzenie Ogólnopolskiego Tygodnia Karier pod hasłem „Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy?”. To szczególne wyróżnienie dla szkoły oraz doradcy zawodowego pani Renaty Jończyk, gdyż tylko trzy gimnazja z całego kraju zostały wyróżnione, a z Dolnego Śląska jedynie świdnickie.

- Gimnazjum nr 3 w Świdnicy im. gen. Mariusz Zaruskiego to szkoła sportowa, która kształci i wychowuje przyszłych mistrzów w trzech kluczowych dyscyplinach: piłce siatkowej, piłce ręcznej i piłce nożnej. Mimo bardzo wielu zajęć (10 godzin treningów tygodniowo) uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach zawodoznawczych. Nie dziwi zatem fakt, że pomysłów na tegoroczne OTK było wiele, udało się zrealizować je w całości - opowiada doradca pani Renata Jończyk.

Uczniowie szkoły uczestniczyli w wyjeżdzie do Lutomi, zwiedzili Spółdzielnię Rolniczą, szukając odpowiedzi na pytanie Czy na wsi istnieje rynek pracy? Uczestniczyli w warsztatach zawodozanawczych wraz z uczniami zaprzyjaźnionego Gimnazjum w Lutomi, z którym wyjechali także na wspólną wycieczkę do Kudowy Zdroju „Śladami ginących zawodów”. Zwiedzili piekarnię pani Bieżyńskiej, a w ramach Festiwalu Nauki uczestniczyli w lekcji muzealnej „Rękodzieło papiernicze” na terenie Muzeum Paiernictwa w Dusznikach Zdroju oraz w warsztatach „ I ty możesz zostać archeologiem” w Kamieńcu Ząbkowickim. O tym, co gimnazjalista powienien wiedzieć o rynku pracy opowiedziały natomiast zaproszeni pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Świdnicy, którzy odwiedziły gimnazjum także w ramach Tygodnia Karier.

- Nie interesuje nas akcyjność, gdyż we współczesnym świecie liczy się umiejętność radzenia sobie w życiu, a zatem także na rynku pracy. Co tydzień uczestniczymy w zajęciach zawodoznawczych, podczas który odkrywamy nie tylko tajniki zawodów, ale także poznajemy ścieżki kariery zawodowej, system szkolnictwa, a przede wszystkim samych siebie. Zadajemy sobie pytanie, co chcemy robić w przyszłości, kim chcemy być- potwierdzają uczniowie.

OTK to doskonały sposób na przypomnienie i uświadomienie sobie jak ważne jest wspomaganie młodzieży w wyborze dalszej drogi edukacyjnej. Zajęcia zawodoznawcze na stałe powinny wpisać się w kalendarz obowiązkowych zajęć szkolnych na każdym szczeblu edukacji.

(Gimnazjum nr 3)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group