Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1040
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Gimnazjum nr 3 wygrywa konkursy o świętym papieżu

Wtorek, 20 maja 2014, 9:47
Aktualizacja: 9:49
Autor: red.
Świdnica: Gimnazjum nr 3 wygrywa konkursy o świętym papieżu
Fot. użyczone
W tym roku, w ramach Dni Papieskich w Świdnicy, odbyła się VI edycja konkursu multimedialnego o świętym papieżu, Janie Pawle II, którego celem jest przybliżenie postaci naszego wielkiego rodaka, zainteresowanie jego życiem, działalnością, nauczaniem, a także wskazanie jako wzorca i zachęty do naśladowania.

Tematem tegorocznego konkursu były słowa Ojca Świętego skierowane do nas Polaków podczas mszy świętej 5 czerwca 1999 r. w Sopocie: "Człowiek nigdy nie zazna szczęścia kosztem drugiego człowieka, niszcząc jego wolność, depcząc jego godność i hołdując egoizmowi" wpłynęło 151 prac konkursowych. Miło nam poinformować, że drugie miejsce zajęła uczennica Gimnazjum nr 3 w Świdnicy - Katarzyna Rzeczkowska. Również w konkursach plastycznym i recytatorskim, organizowanych w ramach Dni Papieskich w Świdnicy, uczennice Gimnazjum nr 3 zajęły nagradzane miejsca.

W IX Diecezjalnym Konkursie Plastycznym "Jan Paweł II" na który wpłynęło 1055 prac z 69 szkół i placówek oświatowych nagrodzono aż cztery prace uczennic z G-3:
Aleksandra Kaszewska z kl.1C otrzymała nagrodę;
Anna Banach z kl. 2B otrzymała wyróżnienie;
a Angelika Rutowicz z kl. 1A i Paulina Dunaj z kl. 3B otrzymały kwalifikację do wystawy pokonkursowej.

Natomiast w konkursie IX Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego"ARKA" Poezji i Prozy - "Jan Paweł II", w którym uczestniczyło 107 osób, nagrodę otrzymała Aleksandra Miezgiel.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group