Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 627
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Gimnazjum w Żarowie ma 15 lat

Poniedziałek, 20 października 2014, 9:53
Aktualizacja: 13:46
Autor: red.
Żarów: Gimnazjum w Żarowie ma 15 lat
Fot. UM Żarów
Historia szkoły sięga 1999 roku, kiedy gimnazjum było rozbite na pięć budynków. Na jego czele stała dyrektor Beata Pis. Pierwsza placówka szkoły mieściła się przy ul. Armii Krajowej 15 i ul. Ogrodowej. Rzeczywistość szkolną tworzyło wówczas 214 uczniów w ośmiu klasach.

Tak było aż do 1 września 2002 roku. W Żarowie powstał wtedy nowoczesny budynek gimnazjum, w którym przez 15 lat uczęszczało 1939 absolwentów. Rozpoczął się okres dyrektorowania Heleny Słowik, który z wielkim powodzeniem trwa do dnia dzisiejszego. Od tego momentu minęło 15 lat…- Historię szkoły tworzy każdy dzwonek, każde wejście dzieci rano do szkoły i każde wyjście absolwentów kolejnego rocznika. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali i dalej wspierają naszą szkołę. To dla nas radość i przywilej być w gronie jubilatów tego miasta. Podziękowania składam również burmistrzowi Leszkowi Michalakowi i jego poprzedniczce Lilli Gruntkowskiej za to, że zawsze są blisko gimnazjum i nigdy nie opuszczają go w potrzebie. Oni również tworzyli historię naszej szkoły. Najważniejsi są jednak nasi uczniowie i ich rodzice, którzy swoje dzieci powierzają nam do nauki i wspólnego wychowania - mówiła podczas jubileuszu 15-lecia gimnazjum Helena Słowik, dyrektor szkoły.

Od 2002 roku żarowskiemu gimnazjum patronuje Święty Jan Paweł II. Toteż podczas jubileuszu 15-lecia szkoła obchodziła również Dzień Patrona. Była prezentacja poświęcona papieżowi, jego sentencje, aforyzmy i cytaty oraz program artystyczny wykonany przez uczniów żarowskiego gimnazjum. Odbył się także drugi zjazd absolwentów, którzy bardzo ciepło wspominali czasy gimnazjum. - W dość zimnych murach liceum często też tęsknię za tą specyficzną, "magiczną" atmosferą, która zawsze panowała przed świętami - o stojącej ogromnej choince, ustrojonej lampkami w patio, mogłabym opowiadać każdemu. Poza tym przyjaźnie, które się zawiązały bądź umocniły w gimnazjum - trwają do dziś - wspomina Anna Parużyńska, absolwentka gimnazjum z 2012 roku. W tym miejscu dobrze czuli się również inni absolwenci. - Choć od momentu ukończenia szkoły gimnazjalnej minęło już prawie 10 lat, wracając myślami do tamtego okresu niezwykle ciepło i miło wspominam ówczesny czas. Bardzo dobrze wyposażone sale szkolne, piękne patio, którym na terenie Dolnego Śląska chyba tylko nasze gimnazjum może się poszczycić, a w którym spędziłam wiele przyjemnych chwil międzylekcyjnych. Dziękuję całemu gronu pedagogicznemu, jak i wszystkim osobom, które miały wkład w powstanie naszego gimnazjum - tak czasy gimnazjalne wspomina Debora Chrebela, absolwentka gimnazjum rocznika 2005.

15 lat w historii gimnazjum to nie tylko piękny czas dla pamiętających o nim uczniów. Z nostalgią i sentymentem wspominają go również nauczyciele. - Piętnastolecie naszej szkoły to dla mnie 15 lat pracy w tym samym miejscu, pięć "osobistych" klas i mnóstwo wspomnień. W ciągu tylu lat zdarzały się też chwile zwątpienia. Lekarstwem okazywały się zawsze ostatnie prace klasowe trzecioklasistów, czyli listy pisane do mnie przez absolwentów. "Dzięki pani zrozumiałem matematykę", "Kocham panią za to, że wierzyła pani we mnie i tyle wymagała"… Takie słowa dają motywację do dalszej pracy, ładują "nauczycielskie akumulatory" - wspomina dziś Elżbieta Borowska, nauczycielka gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarowie.

(Magdalena Pawlik )

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group