Czytających: 2049

Świdnica: GLKS w natarciu

Środa, 12 czerwca 2019, 12:44
Aktualizacja: 12:45
Miniony weekend przyniósł sekcji triathlonowej GLKS ,,Żelazna Świdnica” dobre wyniki. Podczas zawodów w Mietkowie wielokrotnie stawali na podium opiekunowie klasy sportowej ukierunkowanej na triathlon w Witoszowie Dolnym wraz ze swoją podopieczną.

W niedzielę (9 czerwca), wśród juniorek najlepszą na dystansie 1/8 Iron Man okazała się Patrycja Taratuta, która lekkoatletyczne kolce zamieniła w tym roku na czepek pływacki i rower. Sztafeta żeńska na dystansie ¼ Iron Man, w składzie: Klaudia Sadowska (pływanie 950 m) – instruktorka pływania i ratowniczka na basenie w Witoszowie Dolnym, Katarzyna Kalita (rower 45 km) – trenerka i wychowawczyni klasy triathlonowej w Witoszowie Dolnym oraz Karolina Malinowska (bieg 10,5 km) – uczennica III klasy G w Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym, bezapelacyjnie pokonały rywalki i także stanęły na I miejsce podium. Trzecie miejsce w kategorii M60 na dystansie 1/8 Iron Man (475 m pływania + 22,5 km jazdy na rowerze + 5,25 km biegu) zajął Ryszard Mydłowski – instruktor pływania na basenie w Witoszowie Dolnym. Dzień wcześniej, w sobotę (8 czerwca) na dystansie dwukrotnie dłuższym w kategorii M40 również trzeci, w bardzo mocno obsadzonej konkurencji, był Marcin Markiewicz – dobry duch i sponsor klasy sportowej ukierunkowanej na triathlon w Witoszowie Dolnym. Był to bardzo udany, kolejny start przed imprezą docelową – Pucharem Polski w Pniewach (30 czerwca).